Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Testujesz Windows 10? Przetestujesz także int...

Testujesz Windows 10? Przetestujesz także inteligentny samouczek

Jako że do dnia premiery najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu pozostał już niecały miesiąc, korporacja wprowadza do niego ostatnie poprawki i pomniejsze funkcjonalności. Jedną z takich ostatnich nowości jest zapowiedziany przez Joego Belfiore inteligentny samouczek, który w postaci wyskakujących okienek z informacjami pozwoli użytkownikom dokładnie poznać nowy system.

Jak informuje Belfiore, obecny wiceprezydent grupy systemów operacyjnych Microsoft, system wskazówek i informacji powinien pojawić się na komputerach pierwszych użytkowników testowych wersji Windows 10 już dziś. Tutorialowe okienka zostały zaprojektowane w taki sposób, by użytkownicy mogli dobrze zapoznać się z nowymi funkcjami systemu oraz dowiedzieć się nieco więcej na temat sposobu ich działania.

System powiadomień nie jest jeszcze w pełni gotowy, więc w obecnej fazie testowej może się zdarzyć, że użytkownicy otrzymywać będą informacje na temat wszystkich objaśnionych w ten sposób funkcji Windows 10. W przyszłych wydaniach testowych, a także już po wydaniu finalnej wersji systemu, funkcja ta ograniczy się do pokazywania użytkownikowi jedynie tych funkcji, z których ten jeszcze nigdy nie korzystał.

Ten inteligentny system powiadomień ma na celu zapoznać i lepiej przygotować użytkowników do korzystania z nowych możliwości systemu Windows, jako że do tej pory większość z nich musiała sama odkrywać kolejne funkcje zakupionego systemu, lub nie korzystali oni z nich praktycznie wcale, gdyż po prostu nie byli świadomi ich istnienia. Swoją drogą, może gdyby Microsoft wprowadził takie rozwiązanie już w Windows 8, użytkownicy nie byliby aż tak bardzo zażenowani tym systemem, przez długi czas nie potrafiąc nawet go zamknąć.

Jeśli jednak nie testujecie żadnej z poglądowych wersji Windows 10, a mimo to macie jeszcze jakieś pytania odnośnie tego systemu lub sposobu jego rezerwacji, odsyłamy Was do Windows 10 FAQ, który możecie sobie również łatwo wywołać klikając prawym przyciskiem ikonę Uzyskaj Windows 10 w waszym zasobniku i wybierając opcję Poznaj system Windows 10.

Krzysztof Kapustka
2 lipca 2015, 14:50
2 237
Odsłony
Krzysztof Kapustka
2 lipca 2015, 14:50
2 237
OdsłonyKomentarze

jest już nowy build 10162 http://www.neowin.net/news/microsoft-has-released-another-windows-10-build-10162
re, 2 lipca 2015, 19:30
Faktycznie, dziękujemy za czujność i odsyłamy do nowego wpisu na portalu.
Krzysiek, 2 lipca 2015, 20:39
Nie ten system
elektroda.pl, 23 marca 2016, 18:07

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.