Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nadchodzą zmiany w bezpieczeństwie rodzinnym ...

Nadchodzą zmiany w bezpieczeństwie rodzinnym Microsoft

Odpowiednie narzędzia umożliwiające rodzicom kontrolowanie i monitorowanie aktywności swoich dzieci na komputerze PC są już w systemie Windows od dawna. Funkcje bezpieczeństwa rodzinnego stały się jeszcze bardziej przystępne i pomocne wraz z wprowadzeniem do systemu Windows konta Microsoft, w ramach którego z poziomu sekcji Rodzinne (Family) możemy tworzyć oraz zarządzać kontami osób dorosłych oraz dzieci. Dziś Microsoft ogłosił kilka istotnych zmian dotyczących funkcji Rodzina Microsoft, które pozwolą nam jeszcze efektywniej monitorować wykorzystywanie przez młode osoby praktycznie dowolnego urządzenia z systemem Windows 10.

Jak czytamy w oficjalnym FAQ dedykowanym nadchodzącym zmianom, funkcja Bezpieczeństwo rodzinne została zintegrowana i przeniesiona na witrynę account.microsoft.com, która umożliwia centralne zarządzanie wszystkimi informacjami o koncie. Jeśli chcemy zarządzać ustawieniami rodziny i dzieci, należy przejść na stronę account.microsoft.com/family. Na chwilę obecną wprowadzona została tylko część zmian, przez co niektóre z funkcji nadal dostępne są w ramach starej witryny. W ciągu najbliższych miesięcy zmiany powinny objąć wszystkie konta Microsoft, dając tym samym dostęp do odświeżonych funkcji wszystkim zainteresowanym użytkownikom.

Przeprojektowana strona prezentująca niedawną aktywność użytkownika pozwoli nam dokładnie sprawdzić ile czasu nasze dzieci spędzają przy komputerze, w jakie gry grają i z jakich aplikacji korzystają, a także które z witryn odwiedzają. Z tego miejsca będziemy też mogli szybko daną witrynę czy aplikację zablokować, jeśli tylko uznamy, że nie jest ona dla nich odpowiednia.

Na prośbę użytkowników wiele z ustawień zostanie uproszczonych. Wykresy i ustawienia odnoszące się do funkcji określania czasu użytkowania urządzenia będą znacznie bardziej zrozumiałe, umożliwiając nam sprawniejsze kontrolowanie czasu korzystania z komputera. Kolejne usprawnienia objęły ustawienia ograniczania dostępu do gier i aplikacji. Dostęp do nich będziemy mogli przyznawać na podstawie wieku dziecka, co ograniczy jego możliwości pobierania i instalacji oprogramowania na podstawie przydzielonych mu kategorii wiekowych. Znacznie uproszczono ponadto mechanizm filtrowania witryn internetowych. Od teraz treści dla dorosłych będą blokowane w przeglądarkach automatycznie, a jeśli to konieczne, będziemy mogli ograniczyć dzieciom dostęp do sieci tylko i wyłącznie do wybranych przez nas witryn.

By móc korzystać z powyższych funkcji w systemie Windows 10, zarówno dzieci, jak i dorośli potrzebować będą konta Microsoft. Po dodaniu dziecka do rodziny Microsoft przy użyciu dedykowanego mu konta Microsoft, zdefiniowane dla niego ustawienia będą automatycznie aplikowane do wykorzystywanego przez niego urządzenia Windows 10, zaś my będziemy mogli na bieżąco monitorować sposób wykorzystywania takiego urządzenia. Funkcjonalność tą będziemy mogli w prosty sposób wyłączyć.

Jak już wspomnieliśmy, zapowiedziane zmiany nie są jeszcze w pełni dostępne. Choć procedura ich wdrażania na konta użytkowników już się rozpoczęła, proces ten może potrwać nawet kilka miesięcy.

Krzysztof Kapustka
29 czerwca 2015, 17:15
1 834
Odsłony
Krzysztof Kapustka
29 czerwca 2015, 17:15
1 834
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.