Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Domyślna tapeta w Windows 10 to prawdziwe dzi...

Domyślna tapeta w Windows 10 to prawdziwe dzieło sztuki

Już za nieco ponad miesiąc światło dzienne ujrzy pełna wersja Windows 10. Microsoft liczy, że na jego nowy system w ciągu 2-3 lat przejdzie miliard użytkowników. Nie mamy wątpliwości, że cel jest ambitny. Pozostaje pytanie, co tak wielkie grono odbiorców będzie oglądać prawdopodobnie każdego dnia. Graficy, współpracujący z Microsoft, mają już odpowiedź.

Każdy system z rodziny Windows wyróżnia się nie tylko interfejsem, ale również domyślną tapetą, której - nie ukrywajmy - wielu użytkowników nigdy nie zmienia. Tapety z Windows 95, Windows XP czy Windows Vista uchodzą już za niemal kultowe. Gdy przychodzi czas na system nowej generacji, niezwykle ważny jest także wizualny krok naprzód. Dopełnieniem wszystkiego powinno być więc tło ekranu, które będzie się jasno kojarzyć z doświadczeniem użytkowania Windows 10. To nie tylko wisienka na torcie dla fanów "Okienek", ale całkiem poważna sprawa dla twórców systemu. Microsoft opublikował klip w serwisie YouTube, w którym prezentuje kulisy powstawania nowego tła dla Windows 10, zwanego też Windows 10 Hero Desktop Image.

Tym razem nie mamy już do czynienia z pojedynczym zdjęciem krajobrazu czy generowaną komputerowo grafiką. Jak widzimy na nagraniu, cały zespół ludzi wykorzystał lasery, LED-y, dym, a nawet mapping 3D, by sfotografować wielkie logo Windows. Jest to więc niejako "analogowy" majstersztyk, w którym udział Photoshopa będzie minimalny. Choć dla pewnej grupy użytkowników domyślna tapeta systemu nie ma żadnego znaczenia, praktycznie każdy kojarzy tło Windows XP. Microsoft chciałby, by to samo dotyczyło Windows 10, tym samym maksymalizując świadomość jego marki.

Microsoft nie oświadczył wprost, że "Hero" będzie domyślnie ustawionym tłem pulpitu w Windows 10, jednak nagranie całego filmu i opowiadanie o procesie twórczym może zostać odczytane jako dość wyraźna sugestia. Z nagrania wynika, że fotografowie i graficy stworzyli wiele ujęć i konfiguracji. Na które z nich padnie wybór i jak będzie się prezentować finalny znak rozpoznawczy Windows 10? O tym dowiemy się już 29 lipca!

Krzysztof Sulikowski
25 czerwca 2015, 17:59
4 939
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
25 czerwca 2015, 17:59
4 939
OdsłonyKomentarze

Wygląda jak zdjęcie wykonane w więzieniu, nieco stosowne...
Gość, 25 czerwca 2015, 19:14
Dobrze ze w tym systemie chociaż tapeta będzie dopracowana.
fornalik, 25 czerwca 2015, 21:08
Ale malkontenctwo... Piękny, przestrzenny projekt graficzny. Na inne efekty - trzeba iść na Koncert świateł i dźwięku. To tylko komputer, logo, a nie gra....
Inga, 1 lipca 2015, 10:09
Inga - ten screen to promo możliwości, a tapetę każdy i tak sobie postawi (wedle gustu).
Yarec, 1 lipca 2015, 13:11

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.