Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft ujawnia ceny Windows 10 dla poszcze...

Microsoft ujawnia ceny Windows 10 dla poszczególnych rynków

Microsoft często podkreśla fakt, Windows 10 będzie darmowy dla wszystkich posiadaczy legalnych licencji Windows 7, Windows 8.1 i - w przypadku urządzeń mobilnych - Windows Phone 8.1. Co z klientami, którzy nie kwalifikują się do darmowego upgrade'u? Będą musieli za system zapłacić. Jeden z liderów sprzedaży detalicznej ujawnił kilka tygodni temu możliwe ceny Windows 10 - 109 dolarów za wersję Home i 149,99 za wersję Pro. Microsoft wkrótce zaktualizował ceny - to odpowiednio 119 i 199 dolarów. Dziś pojawiły się też informacje o cenach dla rynków spoza USA.

Microsoft, przypominając o darmowej ofercie, umieścił przekreślone ceny pełnej wersji Windows 10 w aplikacji Get Windows 10. Użytkownicy mogą zobaczyć, ile zaoszczędzą, rezerwując swoją bezpłatną kopię Windows 10. Przykładowo w wersji dla USA przeczytamy "Ciesz się Windows 10 za $119 darmo!*". Gwiazdka odnosi się do objaśnienia, że 119 dolarów (ok. 443 zł) to cena detaliczna pełnej licencji Windows 10 Home, a rzeczywista cena może być inna.

Wygląda na to, że Microsoft chce już przedstawić ceny dla rynków międzynarodowych. W Wielkiej Brytanii cena Windows 10 Home wynosić ma 99,99 funtów (ok. 587 zł). Mniej więcej tyle samo będzie kosztować system na terenie Unii Europejskiej. Hiszpańskojęzyczna wersja aplikacji wskazuje na 135 euro (ok 562 zł). Nie wiadomo jeszcze, ile będzie kosztować Windows 10 na rynku polskim. Uśredniając trzy podane ceny, otrzymamy wynik 530 zł.

Jako że rzeczywiste ceny dla poszczególnych rynków mogą się różnić a nawet ulec zmianie, nie sposób dziś przesądzać o ostatecznym koszcie zakupu pełnej wersji Windows 10. W sieci pojawiły się spekulacje, jakoby Windows 10 miał kosztować mniej więcej tyle samo, co jego poprzednik - Windows 8.

Krzysztof Sulikowski
24 czerwca 2015, 16:42
2 846
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
24 czerwca 2015, 16:42
2 846
OdsłonyKomentarze

Witam,Wczoraj powrocilem do mojej siodemki oryginalnej z Win 10 IP i nie wiem czy sie oplacalo gdyz po wgranych wszystkich aktualizacjach nie mam mozliwosci zarezerwowania systemu,moze jak wyjdzie dziesiatka i sciagne z microsofta i zrobie update to zaaktywuje sie system?
CyBuch, 24 czerwca 2015, 18:55
Nie trzeba rezerwować, żeby mieć win 10 za free. Masz na to rok czasu po premierze a nawet premiery jeszcze nie było.
eeeee, 24 czerwca 2015, 19:01
Drogo. Już widzę piratów pędzących do sklepów ;-)
Olo, 24 czerwca 2015, 20:55
Witam serdecznie czytelników , chcę powiedzieć że te ceny drodzy Państwo to raczej na kieszeń dobrze zarabiającego Polaka czy Europejczyka, nie na kieszeń Polskich emerytów którzy nie zapominajmy też używają komputerów jeszcze z systemem Windows xp i nawet dla przeciętnego Polaka to jaka jest przybliżona cena to połowa nie kiedy pensji miesięcznej. Pozdrawiam Portal Centrumxp
Tom , 25 czerwca 2015, 13:02

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.