Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Szyfrowane protokoły OpenSSH wkrótce w Window...

Szyfrowane protokoły OpenSSH wkrótce w Windows 10

Szyfrowanie danych to poważna sprawa. Microsoft podjął już odpowiednie kroki, by poziom bezpieczeństwa przeglądarki Edge i usług Azure, OneDrive czy Outlook.com spełniał niezbędne standardy biznesowe i użytkowe. Istnieją oczywiście inne sfery, które też wymagają odpowiedniej enkrypcji. Jak ogłosił Microsoft, Windows 10 otrzyma natywne wsparcie dla SSH (Secure Shell) - popularnego w systemach uniksowych i linuksowych narzędzia do nawiązywania szyfrowanych połączeń z serwerami zdalnymi.

Użytkownicy nadchodzącego Windows 10 będą więc mogli nie tylko łączyć się ze zdalnymi serwerami, ale również - jak mówi Angel Calvo, inżynier oprogramowania z zespołu PowerShell - urządzenia z Windows otrzymają usługę, dzięki której komunikacja będzie działać także w drugą stronę. Pozwoli to zarządzać nawet dużymi grupami serwerów.

"Jako że Microsoft wyszedł naprzeciw kulturze zorientowanej na klienta, inżynierowie firmy korzystają z sieci społecznościowych, społeczności technologicznej i bezpośredniego feedbacku jako integralnej części procesu podejmowania decyzji o przyszłych inwestycjach. Popularna prośba do zespołu PowerShell dotyczyła protokołu Secure Shell i sesji Shell (jako SSH), by umożliwić współpracę między Windowsem a Linuksem - w formie łączenia i zarządzania Windowsem z poziomu Linuksa i vice versa, umożliwiając Windowsowi łączenie się i zarządzanie Linuksem poprzez SSH. Połączenie PowerShell z SSH dostarczy bogatego i bezpiecznego rozwiązania do automatyzacji i zdalnego zarządzania systemami Linux i Windows" - czytamy na blogu MSDN.

OpenSSH

Oczywiście pojawia się pytanie, kiedy SSH stanie się natywnie dostępne dla użytkowników Windows 10. Zespół PowerShell przyznaje, że to dopiero wczesna faza projektu i dokładny czas wdrożenia nie jest jeszcze znany. Warto zaznaczyć, że jest już to trzecie podejście w integracji SSH. Dotychczasowe projekty w PowerShell V1 i V2 zostały bowiem odrzucone.

Krzysztof Sulikowski
3 czerwca 2015, 13:07
1 966
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
3 czerwca 2015, 13:07
1 966
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.