Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10: czysta instalacja i Feedback takż...

Windows 10: czysta instalacja i Feedback także po aktualizacji do RTM

Jeśli posiadasz kopię Windows 7 lub Windows 8 na swoim PC, po 29 lipca otrzymasz możliwość bezpłatnego upgrade'u do Windows 10. Darmowa opcja będzie oferowana jedynie przez rok. Co w przypadku, gdy będziemy zmuszeni do reinstalacji systemu lub po prostu chcemy zainstalować nowy system po formacie dysku? Mamy dobre wieści. Dokonanie "czystej" instalacji Windows 10 w dowolnym momencie na naszym urządzeniu będzie również bezpłatne!

Wiadomość pochodzi od samego Gabe'a Aua. Użytkownicy, którzy zamiast aktualizowania z poziomu Windows 7 lub Windows 8.1 wolą dokonać czystej instalacji Windows 10, mogą tego dokonać za każdym razem, gdy pojawi się nowa wersja systemu. "Gdy raz zaktualizujecie W10 w ramach darmowej oferty, będziecie mogli instalować Windows 10 na tym samym urządzeniu dowolną ilość razy" - tweetuje szef programu Windows Insider.

Kolejna informacja dotyczy aplikacji Windows Feedback. Jako że po wygaszeniu buildów Insider Preview i wejściu Windows 10 w fazę RTM program Insider będzie nadal kontynuowany, aplikacja Windows Feedback będzie ciągle dostępna. Po raz kolejny wieści te pochodzą od Gabe'a Aula. To dobra wiadomość dla tych użytkowników, którzy aktywnie współtworzą system, przesyłając twórcom swoje pomysły, uwagi i komentarze. Nie bez kozery Microsoft podkreśla, że Windows 10 będzie pierwszym systemem w historii Windows, na którego kształt tak ogromny wpływ mają sami użytkownicy.

Windows 10 ma stać się ostatnim Windowsem. Oznacza to, że przez wiele najbliższych lat nie powstaną nowe generacje systemu, a jego podstawowa wersja będzie otrzymywać nieustanne aktualizacje. Przy tak dalekosiężnych planach pomoc użytkowników wydaje się nieoceniona.

Krzysztof Sulikowski
3 czerwca 2015, 09:56
5 218
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
3 czerwca 2015, 09:56
5 218
OdsłonyKomentarze

Windows 10 ma być ostatnim windowsem, czyli albo co roku będą wydawane wersje 10.1, 10.2 etc albo za 3 lata czeka nas zmiana nazwy z Windows na Doors :)
re, 3 czerwca 2015, 12:31
albo też ma być to ostatni "klasyczny" windows a kolejny będzie już w 100% w chmurze
re, 3 czerwca 2015, 12:31
Pytanie, jak długo funkcjonować może jeden aktualizowany system, ale oparty na tym samym jądrze (chyba że MS planuje aktualizowanie również jądra)? Możemy odnieść się do XP, ale wiadomo, że rozwój sprzętu i standardów przyspiesza wykładniczo.
KS, 3 czerwca 2015, 13:12
Pierwsza opcja (numeracja w stylu service packów) powinna odpaść z miejsca, jako że w styczniu Microsoft zapowiadał jeden Windows, który zażegna konieczność zadawania pytań typu "z jakiej wersji Windows korzystasz". Możliwe, że budowa 10-tki jest na tyle modułowa, że pozwalać będzie również na podmianę jądra. Moim zdaniem, skoro planowany jest jeden rozwijany na zasadzie usługi Office 365 system, powinni go byli nazwać po prostu Windows, a wszelkie numeracje zadedykować już tylko deweloperom.
Krzysiek, 3 czerwca 2015, 13:41
System operacyjny czyli coś do obsługi plików, I/O, pamięci i uruchamiania aplikacji nie może być w chmurze. W chmurze to mogą sobie być gadżety którymi akurat Windows jest wypchany. Jądro Windows było wielokrotnie wymieniane (przy w zasadzie przy każdym servispacku i buildzie). Poza tym sprzęt i przyspieszające wykładniczo standardy nie są przeważnie wkompilowywane do jądra.
jw, 3 czerwca 2015, 19:37
Ok, będziemy mogli od razu zainstalować Win10 z pominięciem poprzedniego systemu, dobrze zrozumiałem? A co po roku od aktualizacji? Trzeba będzie płacić, czy otrzymuje się licencję dożywotnią? Pozdrawiam serdecznie Dawid
Dawid, 3 czerwca 2015, 22:50
Czyli wersja OEM przypisana do sprzętu. Wymienisz płytę = kup nowy windows 10. Dziękuję.
olo, 4 czerwca 2015, 10:29
jeżeli dziesiątka po roku spodoba się użytkownikom (w co szczerze wątpię) M$ zaktualizuje ja do wersji powiedzmy 10.5. Wersja ta płatna a jak wiadomo aktualizacji w podstawowych wersjach Win10 nie da się wyłączyć ! Rozwój Windows zatrzymał sie na latach 90. Pozostało tylko przyzwyczajenie użytkowników które się skończy prędzej czy później
niewarto, 4 czerwca 2015, 10:45
@niewarto: Twoje informacje są dość niepokojące, ale na szczęście całkowicie wymyślone. Nie wiedzieć czemu przeklejasz je również na innych portalach.
Krzysiek, 4 czerwca 2015, 21:47

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.