Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Konwersja smartfona z Androidem do Windows 10...

Konwersja smartfona z Androidem do Windows 10 jest już możliwa. Gdzie haczyk?

W ostatnich miesiącach sporo mówiło się o próbach "odebrania Google Androida". Tym razem nie chodzi jednak o współpracę z twórcami modyfikacji Cyanogen, a o stworzenie zupełnie nowej modyfikacji ROM, która umożliwi instalację Windows 10 na telefonie z Androidem. Spore doświadczenie zdobył już na tym polu chiński koncern Xiaomi, który właśnie otworzył rejestrację w programie testowym.

Microsoft ogłosił partnerstwo z Xiaomi w marcu tego roku. Już miesiąc później chiński producent przedstawił swojego flagowego Mi4, działającego pod kontrolą Windows 10. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że urządzenie zostało zaprojektowane do współpracy z Androidem. Wówczas jedynym dowodem na istnienie dwusystemowca było nagranie wideo, opublikowane na jednym z blogów. Dziś wszystko to staje się rzeczywistością za sprawą zamkniętego programu testów beta modyfikacji Windows 10 Mobile ROM for the Mi4, który został właśnie uruchomiony.

A więc zainstalujemy Windows 10 na naszym smartfonie z Androidem? Nie tak prędko. Jak ogłosił Xiaomi, program beta jest na razie zorientowany na region pekiński. Oznacza to, że należy osobiście wybrać się do Chin, by wziąć udział w programie. Producent tłumaczy to koniecznością "bezpośredniej komunikacji z zespołem inżynierów z Microsoft, rozwijających Windows 10", by przekazywać im swój feedback. Kolejne ograniczenie tkwi w samym sprzęcie. Jedynym wspieranym przez program dwusystemowcem jest dziś wspomniany Xiaomi Mi4.

Użytkownicy, którzy ukończą proces rejestracji i zdecydują się na wycieczkę do Pekinu, otrzymają "specjalne pamiątki, związane z Windows 10" oraz "medal" za uczestnictwo w programie beta-testów Windows 10. Choć brzmi to dość kuriozalnie, nietypowe partnerstwo Microsoftu może wkrótce zaowocować nowatorskim rozwiązaniem. Chodzi oczywiście o przełomową modyfikację, która umożliwi instalację Windows 10 na dowolnym urządzeniu z Androidem.

Krzysztof Sulikowski
29 maja 2015, 20:56
3 212
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
29 maja 2015, 20:56
3 212
OdsłonyKomentarze

Czyli, jeżeli chcesz mieć Windows 10 za darmo to najpierw zainstaluj Androida.
Paweł, 2 czerwca 2015, 12:20

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.