Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Na urządzeniach Lenovo wyszukiwanie z Cortaną...

Na urządzeniach Lenovo wyszukiwanie z Cortaną będzie jeszcze bardziej naturalne

Kontynuując wątek globalnej konferencji technologicznej Lenovo Tech World, chcieliśmy napisać nieco szerzej o zapowiedzianym tam porozumieniu z korporacją Microsoft, na mocy którego dostarczane z systemem Windows 10 urządzenia Lenovo wyposażane będą w dodatkowy pakiet rozszerzeń dla asystentki Cortana. Mowa tu o wspomnianej już przez nas usłudze REACHit, mającej na celu znaczne usprawnienie możliwości wyszukiwania usługi Microsoftu.

Jak widać na poniższym filmie, dzięki połączeniu Cortany z usługą Lenovo będzie ona w stanie wyszukiwać odpowiednie dane na dużo szerszą skalę niż w przypadku czystej usługi Microsoftu. Nie tylko więc będziemy mogli wyszukiwać nasze dane wskazując konkretne obiekty, powiązane z nimi osoby czy interesujący nas okres czasu, ale także związane z nimi lokalizacje, takie jak choćby miejsce utworzenia dokumentu. Tworzone przez nas zapytania Cortana rozbijać będzie na poszczególne części składowe, wyszukując z nich i wykorzystując do wyszukiwania danych tylko te najistotniejsze fragmenty, takie jak typ poszukiwanego pliku, okres jego utworzenia lub data ostatniej modyfikacji, czy nawet osoba, z którą w danym momencie przebywaliśmy. Warto zwrócić uwagę na demonstrowane na filmie przykłady zapytań, które w wersji angielskiej brzmią bardzo naturalnie.

Tym sposobem, jeśli zapomnieliśmy przykładowo nazwy konkretnego pliku, a pamiętamy kiedy po raz ostatni z niego korzystaliśmy lub też gdzie wówczas byliśmy, Cortana bez problemu odnajdzie i uwzględni go w wynikach wyszukiwań. Co więcej, prócz standardowego wyszukiwania danych na lokalnym komputerze i w usłudze przechowywania OneDrive, zestawienie Cortana+REACHit umożliwiać ma także przeszukiwanie zasobów w usługach firm konkurencyjnych - w tym w usługach Dropbox, Google Drive oraz Box - na naszych pozostałych urządzeniach czy nawet w załącznikach wiadomości e-mail.

Co ważne, klienci Lenovo nie będą musieli zmagać się z żadnymi problemami związanymi z obsługą dodatkowego oprogramowania, jako że REACHit nie jest zewnętrzną aplikacją, lecz stanowi ścisłą integrację z usługą Cortana.

Wdrożenie wersji beta usługi REACHit ma odbyć się wkrótce po premierze systemu Windows 10, zaś jej pełna wersja ma zostać udostępniona użytkownikom jesienią.

Krzysztof Kapustka
29 maja 2015, 17:47
1 900
Odsłony
Krzysztof Kapustka
29 maja 2015, 17:47
1 900
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.