Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 build 10123 - tryb InPrivate w Edg...

Windows 10 build 10123 - tryb InPrivate w Edge, kopie zapasowe i przywracanie

Im bliżej do wydania pełnej wersji Windows 10, tym bardziej interesujące wydają się ostatnie szlify nad systemem. Z dzisiejszej perspektywy możemy już ocenić, jak wiele się zmieniło od czasu pierwszej kompilacji Technical Preview z jesieni zeszłego roku. Twórcy nowych "Okienek" nie spoczęli jeszcze na laurach, a efekty ich najnowszych prac możemy zobaczyć na wyciekłych zrzutach ekranu.

Dziś weźmiemy pod lupę zrzuty ekranu, pochodzące z niepublikowanego jeszcze builda 10123. Opublikował je chiński portal ITHome, który zdążył już zasłynąć z wiarygodnych wycieków. A więc co nowego w Windows 10? Obok drobnych zmian kosmetycznych, takich jak akcenty kolorystyczne w dynamicznych kafelkach czy funkcja samodzielnego wyboru kolorów (jak w Windows Phone), mamy tu do czynienia z wieloma nowościami (a także powrotami) funkcjonalnymi.

Na pierwszy ogień idzie funkcja "Wykonywanie kopii zapasowych i przywracanie", dobrze znana użytkownikom kultowego Windows 7:

Windows 10: build 10123

Sporo istotnych zmian zaliczyła także dołączona do systemu przeglądarka Microsoft Edge. Wspiera ona teraz przeglądanie w trybie InPrivate. Jest to funkcja, która zapobiega przechowywaniu historii przeglądania, tymczasowych plików internetowych, danych formularzy, plików cookies i innych danych użytkownika:

Windows 10: build 10123

Z drugiej strony przeglądarka Edge może być teraz skonfigurowana w taki sposób, by zapamiętywała hasła i dane formularzy. Jest to bez wątpienia konieczność przy aktualnym braku wsparcia dla rozszerzeń pokroju LastPass.

Windows 10: build 10123

Do przeglądarki trafiła zaktualizowana lista opcji otwierania nowych kart. Użytkownik może wybrać klasyczną pustą stronę, siatkę często odwiedzanych stron (Top sites) wraz z sugerowanymi materiałami lub jedynie często odwiedzane strony:

Windows 10: build 10123

Rzućmy na koniec okiem na drobne nowości wizualne. Zmianie uległy niektóre ikony Ustawień, zaś asystentka Cortana otrzymała dedykowany przycisk feedbacku, który umożliwia szybkie przesyłanie sugestii twórcom systemu:

Windows 10: build 10123 Windows 10: build 10123 Windows 10: build 10123

Zidentyfikowanie niektórych elementów wydaje się niemożliwe ze względu na chińskie napisy, niemniej jednak najważniejsze elementy są raczej widoczne. Build o numerze 10123 trafiła prawdopodobnie do wybranych partnerów Microsoftu lub stanowi wewnętrzną kompilację testową. Dzięki powyższym zrzutom ekranu możemy jednak zapoznać się z wybranymi nowościami, które staną się dostępne w pełnej wersji Windows 10 latem tego roku.

Krzysztof Sulikowski
15 maja 2015, 18:14
3 202
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
15 maja 2015, 18:14
3 202
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.