Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowe sterowniki dla Surface 3 poprawiają stab...

Nowe sterowniki dla Surface 3 poprawiają stabilność Windows 10

Wielu posiadaczy Surface 3 ucieszył fakt, iż możemy zainstalować na nim poglądowe kompilacje Windows 10. Niestety, system ten nie działał zbyt stabilnie, dlatego też raczej odradzano jego instalacji na tablecie. Microsoft przeanalizował listę problemów z kompatybilnością i opublikował nowe sterowniki dla Surface 3, dzięki którym praca z Windows 10 nie jest tak uciążliwa.

Poglądowe wersje Windows 10: Insider Preview działają bez specjalnych problemów na komputerach PC. Wielu użytkowników postanowiło nawet zainstalować je jako swój główny system (choć ostrożność zakłada raczej testy z poziomu maszyny wirtualnej). Niestety, kompilacje te nie radziły sobie najlepiej na niektórych urządzeniach, m.in. na nowym tablecie Microsoftu. Zawieszający się system, nieodpowiadający ekran czy konieczność restartu to tylko niektóre z wymienianych usterek. Część problemów wynikała także z braku odpowiednich sterowników dla układu Intel Atom, który znajduje się w Surface 3.

Surface Pro 3

Zespół, odpowiedzialny za Surface 3, opracował jednak specjalną aktualizację. "Jest [już] przedpremierowy zestaw sterowników Windows 10 dla Surface 3, opublikowany w Windows Update. Jeśli zainstalowaliście Windows 10 na waszym Surface 3, proszę, odwiedźcie Windows Update i zainstalujcie te sterowniki. Do 13.05.2015 r. doświadczenie użytkownika nie było optymalne, jednak przedpremierowe sterowniki powinny bardzo poprawić owe doświadczenie" - głosi komunikat na stronie Microsoft Community.

By pobrać sterowniki, należy zaktualizować system do wersji o numerze 10074. Oczywiście należy ciągle mieć na uwadze, że mamy tu do czynienia z poglądowymi sterownikami dla poglądowej wersji systemu... Gdy Windows 10 wejdzie w fazę RTM (a do tego czasu pozostały być może niecałe 2 miesiące), tego typu problemy powinny stanowić już odległą przeszłość.

Krzysztof Sulikowski
14 maja 2015, 16:43
1 983
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
14 maja 2015, 16:43
1 983
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.