Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Około 4 mln "Insiderów" przejdzie bezpośredni...

Około 4 mln "Insiderów" przejdzie bezpośrednio do Windows 10 w wersji RTM

Do sezonu wakacyjnego pozostało zaledwie kilka tygodni, tymczasem Microsoft przygotowuje się do wypuszczenia na rynek swojego nowego systemu - Windows 10. Jak od dłuższego czasu wiadomo, użytkownicy Windows 7, Windows 8.1 oraz Windows Phone 8.1 otrzymają możliwość bezpłatnego upgrade'u. Okazuje się, że również uczestnicy programu "Windows Insider" przejdą do pełnej wersji Windows 10 bezpośrednio z buildów poglądowych.

To dobra wiadomość zwłaszcza dla tych użytkowników, którzy instalują kompilacje Insider Preview bezpośrednio na dysku systemowym. Takiej informacji moglibyśmy się spodziewać, tym niemniej klarowne potwierdzenie miało miejsce dopiero wczoraj. Gabe Aul - szef programu Windows Insider - został zapytany o możliwość "bezpłatnej aktualizacji do #Win10 w wersji RTM z poziomu kompilacji poglądowych #insider". Odpowiedź zamyka się w jednym słowie - tak.

Na podstawie ostatnich danych szacuje się, że liczba "Insiderów" sięga nawet 4 milionów. To zarówno testerzy Windows 10 na PC i tabletach, jak też użytkownicy smartfonów Lumia. Możliwość łatwej aktualizacji bez konieczności formatowania dysku i wgrywania nowego systemu z pewnością pozwoli zaoszczędzić sporo czasu a także - w przypadku mniej doświadczonych użytkowników - kłopotów.

Wygląda na to, że Microsoft robi wszystko, by Windows 10 trafił do jak najszerszego grona odbiorców. W marcu tego roku okazało się nawet, że użytkownicy pirackich kopii systemu otrzymają możliwość bezpłatnej aktualizacji do Windows 10. Choć taki upgrade nie sprawi, że system będzie legalny, Microsoft zdaje się przymykać oko. Firma z Redmond nadal walczy z piractwem na wielu frontach, jednak zakrojona na masową skalę adaptacja Windows 10 stanowi teraz priorytet numer jeden.

Krzysztof Sulikowski
11 maja 2015, 20:28
2 615
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 maja 2015, 20:28
2 615
OdsłonyKomentarze

Bardzo trafne stwierdzenie na samym końcu.
dtn, 17 maja 2015, 23:54

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.