Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows Cloud, czyli plany Microsoftu na 2020...

Windows Cloud, czyli plany Microsoftu na 2020 rok

Windows 10 - pomijając dystrybucję pudełkową czy OEM dla nowych urządzeń - będzie oferowany użytkownikom Windows 7, 8.1 i Windows Phone 8.1 jako darmowa aktualizacja. Microsoft potwierdził już oficjalnie, że nadchodzący system będzie ostatnim Windowsem, a kolejne funkcje i nowości będą do niego trafiać w formie aktualizacji, nie zaś jako nowe edycje Windows. Niedawno zadaliśmy sobie pytanie, jak długo może trwać taki stan rzeczy. Choć na razie trudno o odpowiedź, na odległym horyzoncie maluje się coś nowego - Windows Cloud.

Na razie nie wiadomo, czy Windows Cloud będzie następcą Windows 10, czy być może jedynie nowym sposobem płatności. Od wielu miesięcy mówi się o Windows w kontekście modelu SaaS (Software-as-a-Service), który zakłada subskrypcję całego systemu, bądź też niektórych jego elementów. Zwolenniczką teorii o takim właśnie modelu płatności za Windows jest m.in. Mary Jo Foley z portalu ZDNet.com. SaaS wydaje się także rozsądnym kierunkiem dla Microsoftu, w wielu przypadkach pozwalającym mu faktycznie zarobić na Windows 10.

Windows Cloud

Nieco więcej światła na ten temat rzuciła rosyjska grupa WZor, znana z wcześniejszych wycieków. Gdy przetłumaczymy ich wpis na Twitterze, okaże się, że podważa on całą teorię o płatnym charakterze Windows 10. "Microsoft pracuje nad klienckim systemem Windows Cloud, który będzie całkowicie darmowy. Pełna wersja planowana jest na 2020 rok" - głosi WZor. Nie musi to więc przeczyć stanowisku Microsoft, które głosi, że Windows 10 będzie ostatnim Windowsem. Windows Cloud może stanowić jedną z zaplanowanych większych aktualizacji, która przeniesie działanie systemu Windows 10 do chmury.

Nazwa "Windows Cloud" została po raz pierwszy użyta przez WZor w kwietniu 2014 roku, kiedy to rosyjska grupa sugerowała, że Microsoft pracuje nad systemem, który do uzyskania pełnej funkcjonalności będzie wymagał połączenia z Internetem. Pozostając w trybie offline, użytkownik miałby dostęp do bardzo okrojonej wersji systemu, nieco na wzór edycji Starter.

Krzysztof Sulikowski
9 maja 2015, 16:58
2 560
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
9 maja 2015, 16:58
2 560
OdsłonyKomentarze

"Nazwa "Windows Cloud" została po raz pierwszy użyta przez WZor w kwietniu 2014 roku, kiedy to rosyjska grupa sugerowała, że Microsoft pracuje nad systemem, który do uzyskania pełnej funkcjonalności będzie wymagał połączenia z Internetem. Pozostając w trybie offline, użytkownik miałby dostęp do bardzo okrojonej wersji systemu, nieco na wzór edycji Starter." I to będzie czas, kiedy przeniosę się na Linuxa. Jaja sobie robicie? Czy może ludzkość chce serio sama się wykończyć? Uzależnianie się od internetu to jedna wielka pułapka. Wystarczy jedna z multum sytuacji, kiedy dostęp do internetu zostaje przerwany i pierdyka wszystko - możesz pocałować się, za przeproszeniem, w dupę. Tak chociażby jest obecnie z grami (i dlatego jak ktoś kupuje legalnie grę to i tak potem musi zainstalować cracka). Bezgraniczny idiotyzm ludzi mnie zdumiewa.
Syla, 23 lutego 2017, 18:12

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.