Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft opublikował przewodnik po interfejs...

Microsoft opublikował przewodnik po interfejsie Universal Windows Platform

Windows 10 staje się platformą uniwersalną, obsługującą aplikacje, dostosowujące się do specyfiki danego urządzenia. Oznacza to, że daną aplikację, zgodną ze standardem Universal Windows Platform, uruchomimy na komputerze PC, smartfonie czy tablecie, i w każdym z tych przypadków będzie ona zoptymalizowana pod względem interfejsu. By ułatwić deweloperom tworzenie takich aplikacji, Microsoft opublikował obszerny przewodnik, w którym szczegółowo omawia wszystkie aspekty nowego języka projektowania.

Zaczynając od podstaw, deweloperzy i projektanci grafiki mogą wejść w świat aplikacji Universal Windows, poznać platformę, założenia designu UI oraz powiązane z nimi techniki projektowania. "Świetne aplikacje zaczynają się od świetnego interfejsu użytkownika. Dowiedz się, jak projektować aplikacje Universal Windows Platform (UWP), które wyglądają fantastycznie na wszystkich urządzeniach, bazujących na Windows 10, od telefonów i tabletów, po PC i Surface Hub" - zachęca Microsoft.

UWP

Gdy poznamy już podstawy UWP, możemy przejść do bardziej szczegółowych informacji. Przewodniki po poszczególnych elementach UI - animacjach, przyciskach, obsłudze plików, połączeń, wprowadzania tekstu, powiadomień itd., pozwolą w dogłębny sposób zaznajomić się ze wspieranymi sposobami interakcji z użytkownikiem. Microsoft ułatwia też rozpoczęcie projektowania, udostępniając do pobrania pliki projektów aplikacji w formatach PowerPoint i Adobe Illustrator. Dodatkowo na stronie zostały opublikowane porady o tym, jak zacząć pracę z projektowaniem i skąd pobrać narzędzia, jak rozwijać i opublikować aplikację, a także jak zapewnić zgodność z Windows 8.1.

UWP

Cały przewodnik Design UWP apps (w języku angielskim) jest dostępny na stronie Windows Dev Center. By go obejrzeć, nie musimy być programistami. Także użytkownicy domowi i fascynaci Windows 10 mogą zajrzeć na stronę już teraz, by zobaczyć, jak w przyszłości będą wyglądać uniwersalne aplikacje Windows.

Krzysztof Sulikowski
30 kwietnia 2015, 13:34
2 557
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
30 kwietnia 2015, 13:34
2 557
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.