Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Edge i wiele więcej!

Microsoft Edge i wiele więcej!

Już nie mowa o Project Spartan, także Internet Explorer, wysłużony staruszek, idą w odstawkę. Teraz mowa o Microsoft Edge, nowej przeglądarce internetowej, która wraz z Windows 10 będzie integralnością. Microsoft poprzez ikonę "e" przeglądarki Internet Explorer wyrobił sobie markę, której użytkownicy nie mogą zapomnieć i muszą umieć dalej rozpoznawać, stąd Microsoft Edge swoim logo nawiązuje do swojej poprzedniczki. Kompilacja 10105 systemu Windows 10, którą prezentował Joe Belfiore przynosi znacznie więcej nowości.

Microsoft Build Developer Conference

Menu Start doczekało się kolejnych zmian. Po pierwsze tło poza przezroczystością, otrzymało efekt rozmycia, na wzór Aero Glass. Ponadto powróciła Jump List - lista szybkiego uruchamiania.

Microsoft Build Developer Conference

Zupełną nowością jest funkcja nazwana Microsoft Spotlight, której działanie w dużej mierze ogranicza się do poznania naszych preferencji i w postaci tła ekranu blokady oraz sugestii nowych aplikacji, wyświetlać będzie je na ekranie blokady. Hmmm, ciekawe ile z Was przebywa więcej, niż kilka chwil na ekranie blokady? Co ważne, funkcja Microsoft Spotlight będzie domyślnie wyłączona.

Microsoft Build Developer Conference

Microsoft Build Developer Conference

Zmiany nie ominęły asystentki Cortana. Jej interfejs został dopracowany, dodane zostało menu boczne, a integracja Cortany z aplikacjami jest jeszcze głębsza. Brakuje niestety informacji o wspieraniu przez Cortanę kolejnych języków, w tym polskiego.

Microsoft Build Developer Conference

Dużą niespodzianką jest ukazanie przez Joe'go interfejsu Continuum. Joe zaprezentował działanie mechanizmów Continuum na ośmiocalowym tablecie. Trzeba przyznać, że unifikacja wyglądu i obsługi jest uderzająca, a zarazem niesamowicie wygodna w obsłudze. Jeszcze ciekawiej prezentuje się skalowanie ekranu naszego telefonu komórkowego do... No właśnie. Wyobraźmy sobie, że jesteśmy w hotelu, czy innym miejscu, gdzie nie mamy dostępu do komputera, a jedynie telewizora. Podłączając nasz telefon z Windows 10 do telewizora, otrzymamy pełnoekranowy interfejs. Wygląda to niesamowicie! Niestety jednak, Continuum dla skalowania ekranu telefonu wymaga nowych urządzeń (mowa o telewizorach).

Microsoft Build Developer Conference

Mateusz Miciński
29 kwietnia 2015, 20:32
2 300
Odsłony
Mateusz Miciński
29 kwietnia 2015, 20:32
2 300
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.