Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Kompilacja 10074 Windows 10 wnosi wiele zmian...

Kompilacja 10074 Windows 10 wnosi wiele zmian

W sieci pojawiły się informacje dotyczące nieoficjalnej możliwości pobrania nowej kompilacji Windowsa 10 oznaczonej numerem 10074. Wprowadza ona sporo zmian wizualnych, które czynią system przyjemniejszy dla oka i bardziej intuicyjnym. Kompilacja będzie dostępna dla Insidersów jeszcze dziś za pośrednictwem oficjalnych kanałów.

Zmiany dotknęły m.in interfejsu Cortany, regulacji poziomu głośności oraz lokalizacji ustawień Windows Defendera. Menu z poziomu którego dostępna jest Cortana zostało w znacznym stopniu przerobione. Aktualny interfejs zyskał integrację z nowym 'Menu Start, co nadaje mu bardziej estetycznego charakteru.

Aplikacja 'Settings' jest nowoczesną wersją wysłużonego 'Panelu Sterowania' znanego ze starszych wersji Windowsa. Microsoft cały czas pracuje nad udoskonaleniem nowego rozwiązania. Aby było ono jak najbardziej intuicyjne, firma eksperymentuje z lokalizacją pewnych ustawień. Opcje dotyczące Windows Defendera zostały przeniesione do sekcji 'Update&Security'. Wcześniej były one przypisane do kategorii 'System'. Zmiana jest jak najbardziej słuszna ponieważ Windows Defender nie oferuje wyłącznie systemowych funkcji.

Office iOS

Ostatnią zmianą, którą widać na pierwszy rzut oka jest kompletna przebudowa interfejsu paska kontroli głośności. Microsoft podąża za UNIXową modą i modyfikuje widok pionowy na poziomy. Po raz kolejny jest to słuszna zmiana, gdyż regulacja w poziomie jest bardziej naturalna dla dotyku. W przypadku obsługi systemu myszką jest to bez znaczenia.

Office iOS

Większa ilość informacji zostanie podana podczas konferencji BUILD, która odbędzie się już dziś o godzinie 17:30 naszego czasu. Do tego czasu CentrumXP.pl będzie kontynuowało testy nowej kompilacji - pozostańcie z nami.

Piotr Maciejko
29 kwietnia 2015, 15:15
2 988
Odsłony
Piotr Maciejko
29 kwietnia 2015, 15:15
2 988
OdsłonyKomentarze

Warto zainstalować Insider Preview zamiast 8.1 na ASUS T100? Chodzi mi o stabilność i błędy. Windows 8.1 mnie denerwuje i zastanawiam się czy czekać na finalną wersję, czy da się pracować komfortowo na buildzie 10074. Dajcie znać jak wasze odczucia po instalacji. Pozdrawiam
Fuzzerus, 30 kwietnia 2015, 13:11
Fuzzerus sprawdz to bedziesz wiedzial.
Ja, 7 maja 2015, 01:00

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.