Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 zainstalowany na 0,7% smartfonów z...

Windows 10 zainstalowany na 0,7% smartfonów z Windows Phone

Minęły dopiero nieco ponad dwa miesiące od czasu premiery pierwszej wersji poglądowej Windows 10 for Phones na wybrane smartfony Lumia. Znany portal AdDuplex już jakiś czas temu odnotował niewielką liczbę urządzeń, działających pod kontrolą nowego systemu. Liczba ta ostatnia znacznie wzrosła, tym niemniej nadal pozostaje w granicach błędu statystycznego. Sprawdzimy także, jak radzą sobie poszczególne systemy z rodziny Windows Phone.

Jak wynika z kwietniowych statystyk, Windows 10 Technical Preview for Phones został już zainstalowany na 0,7% smartfonów z Windows Phone. Dla przypomnienia: w styczniu jego udział wynosił zaledwie 0,2%, by w marcu spaść do 0,1%. Tak niewielki odsetek użytkowników nie powinien jednak dziwić. Mobilny Windows 10 to system w wersji testowej, a więc zawierający sporo błędów i niedociągnięć. Jego instalacja wymaga pobrania i uruchomienia aplikacji Windows Insider, co dla bardziej początkujących użytkowników może wydać się kłopotliwe.

AdDuplex - kwiecień 2015

Nie jest specjalnym zaskoczeniem, że najwięcej (72,5%) użytkowników Windows Phone korzysta z wersji 8.1. 18,3% z nich nie zaktualizowało jeszcze systemu do najnowszej stabilnej wersji i pozostało przy Windows Phone 8. Z kolei 8,5% to posiadacze starszych modeli smartfonów, działających pod kontrolą Windows Phone 7.x.

Gdy mobilny Windows 10 Technical Preview debiutował 12 lutego, był dostępny jedynie dla Lumii 630, 635, 636, 638, 730 i 830. Druga wersja systemu z dnia 10 kwietnia otworzyła drzwi do Windows 10 posiadaczom 28 nowych modeli, stąd zauważalny wzrost zainteresowania. Jaka jest ogólna liczba użytkowników nowych "Mobilnych Okienek"? Dziś trudno o dokładne dane - pod koniec lutego Microsoft ogłosił, że Windows 10 for Phones jest testowany przez 60 tysięcy osób.

Krzysztof Sulikowski
24 kwietnia 2015, 13:35
2 061
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
24 kwietnia 2015, 13:35
2 061
Odsłony



Komentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.