Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Aplikacja Xbox zaktualizowana w Windows 10, G...

Aplikacja Xbox zaktualizowana w Windows 10, Game DVR trafia na PC

Windows 10 będzie pierwszym systemem Microsoftu, stawiającym na tak głęboką integrację z konsolą Xbox One. Po wielu zapowiedziach, które usłyszeliśmy na początku tego roku, aplikacja Xbox doczekała się solidnej aktualizacji. Co ciekawe, twórcy ogłosili, że by skorzystać ze wszystkich nowych funkcjonalności, niezbędna będzie instalacja builda 10061, który... jest niemożliwy do zainstalowania przez użytkowników, nie będących pracownikami Microsoft.

Niecały tydzień temu kompilacja o numerze 10061 pojawiła się w aplikacji Windows Update u tych użytkowników, którzy zainstalowali wyciekły build 10056. Kompilacja wprawdzie wydaje się dostępna, ale każda próba jej pobrania kończy się fiaskiem. Tak czy inaczej, Microsoft postanowił wypuścić aktualizację swojej flagowej aplikacji, która m. in. umożliwi integrację Windows 10 z Xbox One. Jedną z kluczowych nowości jest Game DVR, który wspiera już tytuły na PC. Funkcja pozwala nagrywać klipy z gier i dzielić się nimi z przyjaciółmi. By uruchomić Game DVR, wykonujemy skrót klawiszowy Windows + G, po czym z otwartego menu wybieramy interesującą nas opcję. Aplikacja wspiera także zrzuty ekranu.

Aktualizację otrzymał także dynamiczny kafelek Xbox w menu Start. Na jego obszarze wyświetli się obraz z gry oraz komunikaty o nowych wiadomościach. Jeśli chodzi o wnętrze aplikacji, pojawiła się możliwość przeglądania profilów graczy wraz z awatarem (sprawdźcie nową aplikację Avatars) i informacjami o lokalizacji, reputacji i kadencji. Użytkownik - jeśli chce - może zamieścić swoje prawdziwe imię i nazwisko (dotychczas jedyną opcją był pseudonim). Mamy też dobrą wiadomość dla posiadaczy Xbox One. Windows 10 będzie odtąd posiadał wgrane sterowniki dla konsolowego kontrolera. Oznacza to, że podłączymy go do naszego komputera jak każde inne urządzenie plug-and-play.

Dzisiejsza aktualizacja Xbox została oznaczona jako majowa (May update). Podobne komunikaty będą docierać do nas coraz częściej - Microsoft już wcześniej ogłosił, że aplikacja Xbox dla Windows 10 będzie aktualizowana z miesięczną częstotliwością.

Krzysztof Sulikowski
22 kwietnia 2015, 22:49
2 596
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
22 kwietnia 2015, 22:49
2 596
OdsłonyKomentarze

Wygląda na to, że build 10061 systemu windows 10tp został udostępniony... http://blogs.windows.com/bloggingwindows/2015/04/22/windows-10-technical-preview-build-10061-now-available/
Maruniu, 23 kwietnia 2015, 01:44
Dzięki za info! :)
KS, 23 kwietnia 2015, 04:38
No dobrze a jeśli gra nie daje możliwości użycia klawisza Windows? Mam ten problem z Lage of Legends jak to zmienić?
Ja, 16 października 2015, 18:45

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.