Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

AMD: Windows 10 zostanie wydany pod koniec li...

AMD: Windows 10 zostanie wydany pod koniec lipca

Data premiery pełnej wersji Windows 10 nadal nie została oficjalnie ogłoszona. Microsoft wspominał tylko o sezonie letnim bądź wczesnej jesieni, jednak bez większego sprecyzowania. Więcej światła na ten temat rzuciło AMD - jeden z partnerów sprzętowych Windows 10.

Okres letni jest w zasadzie szerokim przedziałem czasowym, w zależności od przyjętych kryteriów. Na szczęście przedział ten został dużo bardziej zawężony przez CEO firmy AMD, Lisę Su. Twierdzi ona, że Microsoft zamierza rozpocząć cykl życia Windows 10 pod koniec lipca. Stwierdzenie to padło podczas ostatniej konferencji, którą poprzedziło sprawozdanie finansowe firmy. Su ujawniła, że Microsoft pragnie wydać system w tym właśnie okresie, by zdążyć przed okresem promocyjnym, związanym z "powrotem do szkoły".

Bio Enrollment

Wypuszczanie nowego systemu w okresie wakacyjnym nie jest bynajmniej typową praktyką Microsoftu. Windows XP, Windows 7 i Windows 8 debiutowały pod koniec października, a Windows Vista w pierwszej połowie listopada. Jest więc oczywiste, że firma celowała wówczas w okres promocji świątecznych - najbardziej dochodowej części roku. Gwarantowało to również wysoki stopień adaptacji systemu tuż po premierze. Tym razem - jeśli wierzyć zapewnieniom Lisy Su - będzie nieco inaczej.

Przyspieszone wydanie Windows 10 ma też drugą stronę medalu. Do zasugerowanej daty premiery pozostały tylko 3 miesiące, a Microsoft stale zmienia system, o czym świadczą pojawiające się w miarę regularnie kompilacje Technical Preview (w tym build 10064, który został wczoraj uwieczniony na zrzutach ekranu). Może to wprawiać w zakłopotanie nie tylko producentów OEM, ale i samych użytkowników. Tymczasem ciągle wyczekujemy konkretnych zapowiedzi ze strony Microsoft.

Krzysztof Sulikowski
20 kwietnia 2015, 13:29
1 877
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
20 kwietnia 2015, 13:29
1 877
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.