Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 for Phones build 10051 - lista moż...

Windows 10 for Phones build 10051 - lista możliwych błędów

Przeszło dwa miesiące od wydania Windows 10: Technical Preview for Phones Microsoft wypuścił pierwszą aktualizację o numerze 10051. Przynosi ona szereg nowych funkcji (o których pisaliśmy wczoraj) i niestety także nie mniej błędów, usterek i innych problemów, na które możemy się natknąć podczas instalacji i użytkowania systemu.

Build 10051 został wstępnie wypuszczony dla użytkowników z kręgu fast ring i - jak w przypadku każdego oprogramowania w wersji beta - nie jest on doskonały i wolny od błędów. Przed jego instalacją należy wziąć pod uwagę listę możliwych problemów, które odnotował Microsoft. Oto ona:

 • Sytuacja, w której automatyczne przesyłanie zdjęć z rolki aparatu do OneDrive może nie działać. Użytkownikom zaleca się wykonywanie kopii zapasowej zdjęć, zwłaszcza gdy nadarzy się konieczność użycia narzędzia Recovery Tool, by powrócić do Windows Phone 8.1.
 • Office Hub został usunięty z systemu. Użytkownik nie może uruchomić aplikacji Word, Excel, PowerPoint i OneNote. Poglądowa kompilacja uniwersalnych aplikacji Office będzie dostępna za kilka tygodni.
 • Microsoft pracuje nad przetwarzaniem wiadomości tekstowych przez Cortanę, dlatego w najnowszej kompilacji wiadomości tekstowe nie mogą być odczytane poprzez Bluetooth.
 • Po dokonaniu aktualizacji niektóre aplikacje, zainstalowane na karcie SD, nie pozwalają się uruchomić. Aby rozwiązać ten problem, należy je odinstalować i zainstalować ponownie.
 • W około 1% przypadków podczas połączeń przychodzących nie usłyszymy sygnału dzwonka.
 • Filtrowanie połączeń i wiadomości SMS nie działa po zaktualizowaniu.
 • W przypadku upgrade'u z kompilacji 9941 ustawienia MMS mogą zostać utracone. Nowa aplikacja Wiadomości nie posiada jeszcze wsparcia dla ponownego wprowadzenia tych ustawień. Należy wówczas użyć narzędzia Recovery Tool, aby powrócić do Windows Phone 8.1 i ponownie upgrade'ować do tego builda, by przywrócić działanie ustawień MMS.
 • Również w przyadku upgrade'u z builda 9941 kafelki aplikacji aparatu i zdjęć na ekranie Start mogą nie wyświetlać się lub zostać uszkodzone. Należy wówczas odpiąć wadliwe kafelki i ponownie przypiąć je do ekranu Start.
 • Z powodu błędu skalowania przycisk wyłączenia alarmu nie będzie widoczny, gdy alarm został nastawiony. By wyłaczyć alarm, należy przeciągnąć palcem po ekranie, wejść do powiadomień i wyłączyć ekran. Problem ten pojawia się na wybranych telefonach.
 • W smartfonach z 512 MB RAM aplikacje mogą losowo wysypywać się z powodu problemów z zarządzaniem pamięcią.
 • Nie można włączyć trybu samolotowego.
 • Transmisja danych nie może zostać wyłączona.
 • Może nastąpić konieczność ponownego przypięcia aplikacji telefonu.
 • Insider Hub został dołączony do nowej kompilacji, ale może się nie uruchamiać na niektórych telefonach.

Nie jest to pełna lista możliwych usterek, które mogą wystąpić standardowo lub na drodze wyjątku. Microsoft twierdzi, że są to najważniejsze problemy, które "od początku powinny być przedstawione użytkownikom". Jeżeli więc chcecie uniknąć potencjalnych problemów, powinniście poczekać, aż kompilacja trafi do kręgu slow ring.

Krzysztof Sulikowski
11 kwietnia 2015, 15:39
2 289
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
11 kwietnia 2015, 15:39
2 289
OdsłonyKomentarze

Po polsku jest czy tylko wersja angielska?
rendi, 11 kwietnia 2015, 22:36
To nie jest beta tylko alfa systemu
Marcin, 12 kwietnia 2015, 15:08
Błędy u mnie: - transmisja danych nie może zostać WŁĄCZONA (a nie wyłączona) - brak kafelka transmisji danych w pasku szybkiego wyboru - nie da się zmienić godziny budzika z 7:00 na inną - w dźwiękach nie da się odsłuchać motywów muzycznych przed wybraniem - nie działa opcja print screen - wyskakuje komunikat o błędzie, zrzut ekranu pokazuje się na chwilę w folderze z obrazami po czym znika, nie ma go również w onedrivie - po aktualizacji szybkiej ścieżki Insider przestaje działać dynamiczny kafelek pogody (tzn. nie wyświetla informacji na kafelku, sama aplikacja działa) - nie działa aplikacja jakiegoś urządzenia dodawana przez W10 do systemu (nie pamiętam dokładnej nazwy) Błędy ogólne: - część opcji i ustawień jest tylko po angielsku, większość po polsku - pod lupą jest cortana a nie bing z komunikatem, że nie działa w tym regionie - niektóre czcionki są absurdalnie małe i nieczytelne - brak opcji wyboru przezroczystego tła w ustawieniach kafli
Krzysiek, 13 kwietnia 2015, 14:00
W każdym razie system odpalił na N925, instalacja była szybka, ok. 0,5 h, system wygląda ciekawie ale niestety nie nadaje się do użytkowania, chciałem porobić print screeny do artykułu, niestety nie dało się w związku z czym system poleciał do kosza
Krzysiek, 13 kwietnia 2015, 14:02
zapomniales dodac ze jest nie stabilny i baterio zerczy mi tel na win 10 trzymal ledwo 8h sytem do kosza powrud do win 8.1 updete2
seba, 19 kwietnia 2015, 09:12

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.