Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10: build 10051 z nową Pocztą i Kalen...

Windows 10: build 10051 z nową Pocztą i Kalendarzem

Do sieci wyciekł obraz niepublicznej kompilacji 10051. Ostatni tego typu przypadek zdarzył się około trzech tygodni temu i dotyczył builda 10036. Najnowszy build został udostępniony wybranym partnerom Microsoftu i nie zaleca się jego instalacji uczestnikom programu Windows Insider z uwagi na brak wsparcia producenta. Jeśli jednak jesteście ciekawi nowości, możecie je obejrzeć poniżej.

Dostrzeżone przez użytkowników zmiany dotyczą przede wszystkim aplikacji Poczta i Kalendarz. Odmieniony interfejs użytkownika stał się nowocześniejszy, mniej przypominając styl Metro, za to bardziej wpasowując się w ogólne doświadczenie Windows 10. Na podstawie zrzutów ekranu oraz nagrania w serwisie YouTube trudno zauważyć jakieś poważne zmiany w zakresie funkcjonalności. Te najprawdopodobniej wejdą w życie dopiero w nadchodzących publicznych buildach. Na wyciekłych materiałach nie zobaczymy aplikacji Kontakty, która - jak twierdzą testerzy - nadal nie została dopracowana i pozostaje domyślnie niedostępna.

Na nagraniu możemy zobaczyć nową aplikację o nazwie Microsoft Family. Po jej uruchomieniu wyświetla się jedynie ekran startowy, zamieniający się w biały kwadrat. Nie ulega więc wątpliwości, że aplikacja znajduje się w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Warto też zwrócić uwagę na przeglądarkę Spartan. W jej opcjach pojawiła się bowiem pozycja "Otwórz za pomocą Internet Explorer", co może sugerować, że teoretycznie uśmiercony IE będzie nadal dostępny w postaci oddzielnej aplikacji lub trybu wewnątrz Spartana. Build 10051 nie jest przeznaczony dla użytkowników domowych, dlatego też opcja ta może zostać wyłączona w następnych konsumenckich wydaniach Technical Preview.

Zobaczcie kilka najciekawszych zrzutów ekranu z Windows 10: build 10051. Nie zapomnijcie dać nam znać w komentarzach, co sądzicie o nowym interfejsie!

Build 10051

Build 10051

Build 10051

Krzysztof Sulikowski
5 kwietnia 2015, 22:10
3 346
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
5 kwietnia 2015, 22:10
3 346
OdsłonyKomentarze

Bardzo solidnie to wygląda!
czytelnik, 5 kwietnia 2015, 22:27
super spyware
YES, 8 kwietnia 2015, 23:01

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.