Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10: build 10049 z nowym wskaźnikiem b...

Windows 10: build 10049 z nowym wskaźnikiem baterii

Wypuszczona kilka dni temu kompilacja Preview o numerze 10049 wniosła do Windows 10 przede wszystkim przeglądarkę Project Spartan oraz kilka zmian kosmetycznych. W gąszczu pomniejszych nowości funkcjonalnych udało się odnaleźć nowy wskaźnik poziomu baterii, który został dostosowany do wymogów nowego środowiska.

Jak zobaczycie na zrzucie ekranu poniżej, wskaźnik żywotności baterii został zaktualizowany, by lepiej wpasowywał się w interfejs Windows 10. Już na pierwszy rzut oka widać, jak jałowe i minimalistyczne wydaje się nowe okno dialogowe w porównaniu do poprzednich wersji. Tu możemy Was uspokoić - funkcja ta będzie udoskonalana. Jest to dopiero pierwsza próba wdrożenia nowego wskaźnika, nie uwzględniona nawet przez Microsoft w opisie builda 10049.

Wskaźnik baterii

Skąd wiadomo, że Microsoft będzie nadal aktualizować to okno dialogowe? Cóż, wprawne oko zauważy błąd w pisowni (avaliable zamiast avaliable), który wskazuje na opieszałość twórców i wczesną fazę projektu. Ponadto całość wydaje się być jedynie szkieletem nowej funkcjonalności, nawet jak na ostatnio minimalistyczne standardy Microsoftu. Dla porównania możecie zobaczyć poniżej dawny wygląd wskaźnika baterii.

Wskaźnik baterii

Microsoft ustawicznie aktualizuje każdy aspekt systemu Windows 10, by uzyskać wreszcie jedną spójną kompozycję (jak wiadomo, nie udało się tego dokonać w przypadku Windows 8/8.1). Jeśli znajdziemy inne obszary interfejsu, które przynależą jeszcze do starej epoki, jest tylko kwestią czasu, nim także one zostaną przeprojektowane.

Krzysztof Sulikowski
2 kwietnia 2015, 14:46
3 395
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
2 kwietnia 2015, 14:46
3 395
OdsłonyKomentarze

"(avaliable zamiast avaliable)" Chyba - available :)
mg, 2 kwietnia 2015, 17:23
Dokładnie tak, nas też poniosło ;)
KS, 2 kwietnia 2015, 17:29
Mamy już 2 nowości w nowym Windows: 1. przeskoczenie numeracji o 2 cyfry 2. nowy wskaźnik zasilania no i jeszcze menu start ale to chyba już było w windows 95?
cedar, 3 kwietnia 2015, 12:59
Niesamowite. Lepiej zainstalować BatteryCare i więcej i bardziej dokładne informacje o baterii. Siedzę już na Win10, ale efektu wow to chyba nie ma się co spodziewać. Pewnie spersonalizuje żeby wyglądała jak win7 i tyle :/
zenek73, 3 kwietnia 2015, 15:37

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.