Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10: build 10041 dostępny w formie obr...

Windows 10: build 10041 dostępny w formie obrazu ISO

Jeżeli do tej pory wstrzymywaliście się z instalacją najświeższej aktualizacji Technical Preview z uwagi na jej liczne błędy, wreszcie możecie odetchnąć z ulgą. Build 10041 zyskał trzy nowe aktualizacje, przez co stał się stabilniejszy, a więc również dostępny dla użytkowników z kręgu "slow ring". Jeżeli nie instalowaliście jeszcze Windows 10, nowy build można także pobrać w formie pliku ISO.

Trzy nowe łatki dotyczą nie tylko użytkowników z wolnego kręgu. Są one dostępne także dla kręgu szybkiego, rozwiązując m.in. problem z udostępnianiem pulpitu poprzez Lync (teraz pod nazwą Skype for Business) czy problem, który może dotyczyć przezroczystości ekranu Start i Widoku zadań podczas przeciągania okna. Mogło to spowodować, że miniatury pulpitu stawały się widoczne jako czarne kwadraty. W pakiecie łatek znajdziemy też aktualizację bezpieczeństwa. Łatki zostaną pobrane automatycznie (jeśli na to zezwoliliśmy) lub ręcznie poprzez usługę Windows Update.

Build 10041

Zgodnie z obietnicami Microsoft opublikował także obraz ISO z pełnym buildem 10041 wraz z pakietem aktualizacji, nazywając go Marcową aktualizacją (March Update, KB3050284). W ten sposób możemy zainstalować Windows 10: Technical Preview praktycznie od zera, montując go w maszynie wirtualnej (np. w programie VMware Player), wypalając na nośniku optycznym lub tworząc instalacyjnego pendrive'a. Jeśli nadal używacie kompilacji 9926, aktualizacja do nowej wersji będzie dużo lepszym, a co równie istotne, także bezpieczniejszym rozwiązaniem. We wcześniejszym poście wyszczególniliśmy listę nowości w buildzie 10041, które powinny przypaść Wam do gustu.

Obraz ISO można pobrać ze strony Microsoftu: Windows 10 Technical Preview ISO March Update. Znajdziemy tam również polską instrukcję pobierania i instalacji.

Krzysztof Sulikowski
25 marca 2015, 12:20
4 601
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
25 marca 2015, 12:20
4 601
OdsłonyKomentarze

W której wersji Preview będzie dostępna wersja przeglądarki Spartan?
PP, 25 marca 2015, 16:59
Niestety nie wiem jak u innych, ale u mnie aktualizacja systemy ciągnie się godzinami. Aktualizacja rozpoczęła się o godzinie 9 rano (o tej godzinie rozpoczął się proces instalacji).Teraz jest 17 i mam komunikat: "Geting Windows ready Don"t turn off your computer." Poprzednia wersja 9841 działała sprawnie, aktualizacja do 9926 trwała około 3 godzin. Teraz to lekkie przegięcie.
Senega, 25 marca 2015, 17:01
Według zapowiedzi Microsoftu, miała być już w 10041. Tak się nie stało, za to można ją pobrać wraz z nieoficjalnym buildem 10014. Do oficjalnego kanału Windows Insider trafi być może w najbliższej lub którejś z następnych wersji; nie zostało to dokładnie powiedziane.
KS, 26 marca 2015, 16:22
Własnie takie pytanie bo pojawil mi sie wczesniej qw aktualizacjach nowa kompilacja i czy jak ja sciagne czyli aktualizacje . da sie gdzies potem ja skopiowac zanim sie zainstaluje?
Emill, 2 maja 2015, 16:09

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.