Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 ze wsparciem dla bezprzewodowych p...

Windows 10 ze wsparciem dla bezprzewodowych płatności NFC

Podczas zakończonej niedawno konferencji WinHEC 2015, która w tym roku odbyła się w Chinach, Microsoft wystąpił z prezentacją "Sieci bezprzewodowe w Windows 10". W ramach wystąpienia firma poinformowała, że Windows 10 na urządzeniach ze standardem NFC (Near Field Communication - komunikacja bliskiego zasięgu) będzie natywnie wspierał płatności bezprzewodowe. Co więcej, zapowiadany system płatności ma nieco przypominać Apple Pay - usługę płatności mobilnych Apple.

Windows 10 zostanie wyposażony w technologię o nazwie Host Card Emulation (HCE), która pozwala użytkownikowi transmitować dane - w tym również informacje o płatnościach - z jego urządzenia do terminala NFC, umożliwiając tym samym dokonywanie płatności bezprzewodowych. Wyszczególnieni na poniższym slajdzie partnerzy to Visa, MasterCard i American Express (AMEX).

NFC

Pierwotnie przeprowadzanie mobilnych transakcji na platformie Windows Phone możliwe było dzięki aplikacji Tap to Pay, wydanej przez SoftCard w 2014 roku. Niedługo później firma została przejęta przez Google, zaś sama usługa została wyłączona. Tym samym użytkownicy "Mobilnych okienek" zostali praktycznie odcięci od nowoczesnych metod płatności. Ratunkiem i zarazem przyszłością w tej kwestii wydaje się być dla platformy technologia NFC, która już teraz oferuje szereg funkcji dla Windows Phone.

Technologia HCE została wdrożona do systemu Android już w wersji 4.4 KitKat, otwierając drzwi wszystkim klientom chcącym korzystać z płatności bezprzewodowych. Z podobnej technologii korzysta też Apple, który ogłosił, że już ponad 700 tysięcy lokacji wspiera jego natywną usługę Apple Pay. Nic więc dziwnego, że Microsoft także pragnie zapewnić swoim klientom wsparcie dla bezgotówkowych form płatności. Więcej na ten temat dowiemy się najprawdopodobniej podczas zbliżającej się konferencji Build 2015, której głównym tematem w tym roku będzie oczywiście Windows 10.

Krzysztof Sulikowski
23 marca 2015, 22:51
2 373
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
23 marca 2015, 22:51
2 373
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.