Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 build 10041 - naprawiamy błąd z Ka...

Windows 10 build 10041 - naprawiamy błąd z Kalendarzem, Kontaktami i Pocztą

Jak już powszechnie wiadomo, nowa kompilacja Windows 10: Technical Preview stała się wczoraj dostępna dla wszystkich. Build wniósł kilka nowych funkcjonalności i poprawek, jednak ze względu na przynależność do tzw. "fast ring", nie jest wolna od błędów i problematycznych scenariuszy.

Najbardziej chyba rażącym problemem w kompilacji 10041 jest całkowita niemożliwość uruchomienia aplikacji Poczta, Kalendarz i Kontakty. Jak twierdzi Microsoft, jest to spowodowane problemami z licencją w Sklepie Windows (wersja beta). Jeśli - tak jak my - doświadczyliście tego problemu, nic straconego. Można to łatwo naprawić, postępując według poniższej instrukcji:

  1. Wyszukujemy PowerShell w panelu na pasku zadań, klikamy prawym przyciskiem myszy i uruchamiamy jako administrator.
  2. Kopiujemy polecenie Get-appxprovisionedpackage –online | where-object {$_.packagename –like “*windowscommunicationsapps*”} | remove-appxprovisionedpackage –online i wklejamy je w otwartym oknie aplikacji.
  3. Klikamy przycisk Enter, aby zatwierdzić.
  4. Ponownie instalujemy aplikacje, tym razem korzystając z klasycznego Sklepu Windows (oznaczonego zieloną ikonką).

Kalendarz

Kalendarz

Kalendarz

U nas powyżej opisana metoda zadziałała i bez przeszkód pobraliśmy zestaw aplikacji Poczta, Kalendarz i Kontakty. Od razu na myśl przyszła nam zapowiadana przez Microsoft możliwość pobierania aplikacji z repozytorium przy wykorzystaniu komend tekstowych. To zgoła odmienna metoda od nowoczesnego Sklepu Windows, w którym wystarczy kilka kliknięć, a aplikacja zainstaluje się automatycznie na dysku twardym. Skojarzenie z systemami linuksowymi jest jak najbardziej na miejscu - twórcy Windows 10 bez wątpienia inspirowali się konkurencyjnym środowiskiem choćby podczas tworzenia Widoku zadań, czyli narzędzia do obsługi wirtualnych pulpitów.

Krzysztof Sulikowski
19 marca 2015, 20:08
14 420
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
19 marca 2015, 20:08
14 420
Odsłony



Komentarze

wypuszczaja wersje po takim czasie i z takim bledem... Pewnie dostane to samo w slow :( Poprawic mozna za pomoca polecenia przy ktorym linuksowe zaklecia wymiekaja.... Brawo!
zenek73, 19 marca 2015, 21:28
PowerShell mimo uruchomienia jako Administrator wywala błąd: Próbowano załadować program w niepoprawnym formacie.
marczaka, 20 marca 2015, 10:10
A wie ktoś, co jest powodem takiego błędu? I jak do tego doszliście? :)
cov.ssin, 21 marca 2015, 00:52
Ta wersja wykrzaczyla caly system na Virtyal Machine ... 10041 ... trzeba poczekac na nowa kompilacje.
Tolek, 21 marca 2015, 11:03
"Jak twierdzi Microsoft, jest to spowodowane problemami z licencją w Sklepie Windows" - nic więcej nie wiadomo ;) ----- http://blogs.windows.com/bloggingwindows/2015/03/18/windows-10-technical-preview-build-10041-now-available/
KS, 21 marca 2015, 12:35
Innymi słowy, Microsoft sam ogłosił istnienie takiego błędu i podał sposób na jego naprawę.
KS, 21 marca 2015, 13:15
@marczaka pewnie uruchamiasz 32 bitowego powershellla.
stiopan, 21 marca 2015, 13:19
A mi przy rozdzielczości 1280x720 ucina obraz tych trzech aplikacji. Wygląda to tak jakby nie były one dostosowane do takiej rozdzielczości. W build 9926 wszystko było OK. Czy wiecie może jak to naprawić?
mazak, 22 marca 2015, 19:17
Windows 10 od kompilacji 10074 jest beznadziejnie wolny. Jestem specjalistą it i wiem co mówię na dziesiątce pracuje od początku publikacji sprzęt z najwyższej półki. I7 dyski SSD spięte w raid0 Totalne zmuszanie do ich rozwiązań, wiele opcji nie da się wyłączyć w sposób prosty i oczywisty. Koszmar robiący z nas idiotów oni wiedzą co jest lepsze dla nas !!!!!
TomCat, 18 maja 2015, 16:26
Zainstalowałam, sprawdziłam, wracam do Windows 7. Jestem leniwa, nie chcę się męczyć. Poczekam, zobaczę. Na szczęście z robiłam WindowsImageBackup.
aneta, 7 sierpnia 2015, 17:01
sory-nie działa-a taki zachwalany system
bbk, 7 sierpnia 2015, 21:01
"naprawiamy, poprawiamy". KTO, "my"? Poprawiacie Microsoft?
zygmar, 10 sierpnia 2015, 10:49
4.Ponownie instalujemy aplikacje, tym razem korzystając z klasycznego Sklepu Windows (oznaczonego zieloną ikonką). nie wiem gdzie znaleźć ten klasyczny sklep windows?
andrzej, 10 sierpnia 2015, 21:48
Super, zadziałało, dzięki :) Szkoda, że nie mogłam doszukać się pomocy od Microsoftu, a nie ma opcji zgłaszania problemów z aplikacjami :(