Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 build 10041 - lista możliwych błęd...

Windows 10 build 10041 - lista możliwych błędów

Wczoraj wieczorem Microsoft udostępnił kolejną wersję Windows 10: Technical Preview. Jak każda kompilacja testowa, build 10041 nie jest wolny od błędów i potencjalnych problemów z użytkowaniem. By uniknąć przykrych niespodzianek, twórcy systemu stworzyli listę niepożądanych scenariuszy wraz z poradami, jak z nich wybrnąć.

Według Microsoftu możemy spodziewać się następujących problemów w trakcie instalacji i użytkowania builda 10041:

 • W niektórych przypadkach nie wyświetlają się okienka dla nazwy użytkownika lub też system nie akceptuje danych, wprowadzonych podczas logowania. Można to obejść, klikając przycisk "Przełącz użytkownika", wykonując kombinację Ctrl + Alt + Del lub naciskając przycisk zasilania na komputerze, by przełączyć w tryb uśpienia, a następnie włączyć komputer i spróbować ponownie.
 • W przypadku ręcznego zablokowania komputera w trakcie procesów instalacyjnych i przygotowawczych, konieczny będzie "twardy reset", czyli fizycznie wymuszony ponowny rozruch komputera. Po wykonaniu tej czynności, procesy "out-of-the-box" rozpoczną się ponownie.
 • W kompilacji może wystąpić pewna liczba błędów, które mogą utrudnić korzystania z Narratora lub aplikacji czytników ekranowych od zewnętrznych firm. Ponadto istnieje problem z użyciem narzędzia Lupa - może okazać się ono bezużyteczne.
 • Po prawej stronie ekranu blokady można zauważyć ikonę szachowej figury konia. Ten szczegół został dodany przez zespół, odpowiedzialny za ekran blokady, dzięki czemu może on na podstawie zrzutów ekranu stwierdzić, czy użytkownicy korzystają z ekranu starego, czy nowego typu. Funkcjonalność ta zostanie być może usunięta w następnej wersji systemu.
 • Rozmiar czcionki na ekranie blokady w urządzeniach z wysokim DPI może być naprawdę spory.
 • Powiadomienia o trybie tabletu są domyślnie wyłączone w buildzie 10041, gdyż Microsoft nadal rozwiązuje dotyczące ich problemy. Powiadomienia mogą być ponownie włączone - wystarczy przejść do Ustawień.
 • Klawiatura dotykowa nie jest widoczna na ekranie logowania, by niemożliwe było zalogowanie podczas włączonej funkcji Narratora.
 • Niektórzy użytkownicy zauważą częste powiadomienia, by ponownie zainstalować aktualizacje, nawet jeśli wymaga ona restartu. Komunikaty te można zignorować.

Instalacja Windows 10

Jak widać, lista możliwych problemów jest dość długa, co oznacza, że nie powinniśmy instalować tego builda jako głównego systemu na naszym PC. W tym przekonaniu utwierdza nas też fakt, że build 10041 trafił do Fast Ring, czyli gałęzi, pozwalającej na szybki sposób instalowania kompilacji Preview. Użytkownicy, którzy ustawili sposób "wolny", nie zobaczą tej kompilacji w Windows Update właśnie ze względu na liczbę nierozwiązanych jeszcze problemów.

Krzysztof Sulikowski
19 marca 2015, 13:46
5 027
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
19 marca 2015, 13:46
5 027
OdsłonyKomentarze

Norton Security nie uruchamia się.
Ali, 19 marca 2015, 15:11
nie działa system HIPS w eset nod32 antyvirus :-(
mazdamer, 19 marca 2015, 23:24
Po uruchomieniu za każdym razem pokazuje że są wiadomości na dymku a tak naprawdę ich nie ma. Nie może zainstalować aktualizacji sterownika realtek oraz Intel HD 4000. Wyłączony jest defender raz tylko zaskoczył ale do ponownego uruchomienia sprzętu tylko.
Przemo, 22 marca 2015, 14:47
Nie uruchamia się poczta
krzysztof z Brodnicy, 11 kwietnia 2015, 19:32
Po zainstalowaniu 10 nie można się połączyć do tego PC za pomocą pulpitu zdalnego !!!
ZM, 10 sierpnia 2015, 12:48
Po zainstalowaniu 10 loptop sie zamula i nie dziala mi n k
robert, 12 sierpnia 2015, 07:31
A ja trafiłem na literówkę, może nic wielkiego ale... Jak się wejdzie do "Eksploratora plików" i po lewej stronie wybierze się "Sieć", na górze pojawia się "belka" z napisem: "Fukcje odnajdywania sieci i udostępniania plików..."
autor, 15 sierpnia 2015, 13:17
Nie działa system HIPS w eset nod32 antyvirus . Nie wiem dlaczego wszystkie usługi włączone ale brak sterownika. Komunikat jest taki że sterownik nie zadzałał.
tester , 24 października 2015, 20:46
Po zainstalowaniu W10 gry straszne zaczęły mi się zacinać a jak miałem W7 wszystko chodziło dobrze nie wiem o co chodzi?
Michał, 27 grudnia 2015, 22:08

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

 • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
 • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
 • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
 • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
 • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.