Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft wypuszcza nową kompilację Windows 1...

Microsoft wypuszcza nową kompilację Windows 10. Build 10041 do pobrania

Po ponad półtora miesiąca od daty wydania ostatniej kompilacji Technical Preview Microsoft przerywa ciszę i udostępnia nowy ogólnodostępny build. Windows 10 w wersji 10041 wnosi kilka nowych funkcji, które mogliśmy podejrzeć w nieoficjalnym buildzie 10036, wliczając w to przezroczyste menu Start. Największym rozczarowaniem jest brak obiecanej przeglądarki Spartan, która ma podobno trafić dopiero do następnej kompilacji systemu.

By aktualnić system do najnowszej wersji, należy postępować według poniższej instrukcji:

  1. W polu wyszukiwania na pasku zadań wpisujemy "Windows Update".
  2. Wybieramy "Ustawienia usługi Windows Update".
  3. Wybieramy opcję "Aktualizacje i odzyskiwanie".
  4. W zakładce "Windows Update" powinniśmy zobaczyć napis "Aktualizacja jest gotowa do zainstalowania".
  5. Klikamy przycisk "Zainstaluj".

Testerzy nowej kompilacji dopatrzyli się już szeregu błędów, które mogą pojawić się w trakcie korzystania z nowego builda. Napiszemy o nich w następnym poście. Tymczasem rzućcie okiem na galerię najciekawszych zrzutów ekranu z builda 10041:

Windows 10

Windows 10

Windows 10

Windows 10

Windows 10

Windows 10

Windows 10

Krzysztof Sulikowski
18 marca 2015, 23:32
3 013
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
18 marca 2015, 23:32
3 013
Odsłony



Komentarze

Witam,nie moge zaaktualizaowac bo nie ma w WU :/
CyBuch, 19 marca 2015, 09:15
Proszę zobaczyć w Opcjach zaawansowanych, czy "sposób instalowania kompilacji w wersji Preview" ustawiony jest na "Szybko". Wówczas po kliknięciu "Sprawdź", build 10041 będzie widoczny.
KS, 19 marca 2015, 12:50
hm, otrzymałem komunikat, że nie można zainstalować aktualizacji... Ciekawe dlaczego?
mazdamer, 19 marca 2015, 12:50
Jakąś aktualizację dziś pobrałem i zainstalowałem, ale nadal mam stary build. Sposób instalowania aktualizacji mam ustawiony na szybki.
Pablo, 19 marca 2015, 21:14
Mam ustawione na szybko restartowalem WU i nic,nie mam opcji sprawdz tylko wyszukaj aktualizacje