Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 z ulepszonym zarządzaniem programa...

Windows 10 z ulepszonym zarządzaniem programami

W ciągu ostatnich kilku lat apki przejęły centralną pozycję w każdym typie urządzeń. Począwszy od telefonu, poprzez komputer PC, kończąc na konsoli Xbox, aplikacje są wszędzie. Różne systemy radzą sobie z ich dodawaniem i usuwaniem na różne sposoby. Nieco świeżości w tym temacie wniósł Windows 10, a dokładniej rzecz biorąc - wyciekła ostatnio kompilacja 10036.

Build 10036 to nieoficjalna kompilacja systemu, która wczoraj wyciekła do sieci. Szereg nowości w interfejsie objął m. in. menu Start, ekran instalatora czy Widok Zadań. Pewne zmiany zaszły także w panelu "Rozmiary aplikacji" i właśnie na nich dziś się skupimy. Panel ten został zaktualizowany w porównaniu z ostatnią wersją z builda 9926. Na zrzutach ekranu poniżej zobaczycie porównanie obu wersji. W nowszej pojawiły się opcje sortowania według rozmiaru oraz określonego dysku. Wyszukamy też konkretną apkę, wpisując jej nazwę. Wówczas zostanie ona przeciągnięta na górę listy.

10036

Ponadto na liście są już widoczne aplikacje, które nie pochodzą ze Sklepu Windows. Na powyższym obrazie widzimy więc apkę VMware Tools (którą swoją drogą polecamy do uruchamiania Windows 10: Technical Preview) oraz pakiety C++. Jedną z nowości jest też możliwość łatwego przenoszenia aplikacji z jednego urządzenia pamięci masowej do drugiego. Dzięki temu możemy przenieść całe aplikacje z karty SD na dysk twardy komputera, by zyskać na niej więcej miejsca. Dla porównania przedstawiamy jeszcze 'oficjalny' wygląd panelu "Rozmiary aplikacji" z builda 9926:

9926

Jest to jedna z szeregu pomniejszych aktualizacji interfejsu, które nadeszły wraz z 'partnerskim' buildem 10036. Niebawem opiszemy też inne nowości, które najprawdopodobniej trafią także do oficjalnych kompilacji systemu, dlatego bądźcie razem z nami!

Krzysztof Sulikowski
15 marca 2015, 19:35
2 522
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
15 marca 2015, 19:35
2 522
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.