Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10: build 10036 z nowym menu/ekranem ...

Windows 10: build 10036 z nowym menu/ekranem Start

Minęło już kilka godzin, odkąd build 10036 ujrzał światło dzienne. Testerzy nieoficjalnej wersji systemu zaobserwowali sporo nowości, zwłaszcza w menu Start. Warto też wspomnieć, że build 10036 nie jest tak stabilny jak 9926, dlatego należy zachować ostrożność, jeśli mamy zamiar go pobrać i zainstalować.

Najważniejszą chyba zmianą jest wprowadzenie przezroczystości do menu/ekranu Start. Po uruchomieniu pełnowymiarowego ekranu Start jego tło jest niemal przezroczyste. Nieco bardziej 'solidne' wydaje się niewielkie menu Start. Możemy sobie wyobrazić, że obligatoryjną dziś przezroczystość użytkownicy pokochają albo znienawidzą. Mamy nadzieję, że do publicznej wersji systemu trafi opcja, umożliwiająca włączenie lub wyłączenie przezroczystości interfejsu.

Build 10036

Niewielką aktualizację zaliczyły też nagłówki grup kafelków w menu Start. W buildzie 9926 (po lewej) obok podpisu nagłówka znajdowały się trzy kropki. Twórcy systemu zamienili je w buildzie 10036 (po prawej) są dwie belki. Ponadto pasek nagłówka podświetla się, gdy najedziemy na niego kursorem, co ułatwia przeniesienie grupy kafelków. W oficjalnej wersji 9926 wymagane było kliknięcie elementu po prawej stronie, co bywało mylące i zamiast funkcji przesunięcia, użytkownik inicjował zmianę nazwy grupy.

Build 10036

W lewym górnym rogu menu widnieje teraz mniejsza ikona użytkownika, z kolei w prawym górnym rogu ikona rozszerzenia menu do ekranu Start (i odwrotnie) przeszła wizualne uproszczenie. Możecie też zauważyć, że Moje Dokumenty, Eksplorator Windows czy Ustawienia nie posiadają już ikon i są wyświetlane jedynie w formie skrótów tekstowych.

Build 10036

Wreszcie, po kliknięciu przycisku zasilania wyświetli się opcja Uśpij. Dla porównania build 9926 i 10036:

Build 10036

Na koniec jeszcze jedna nowość, tym razem dotycząca kanału dystrybucji nowych buildów i innych funkcjonalności. W menu Ustawienia pojawiła się nowa opcja: "Pobieraj aplikacje i aktualizacje systemu z wielu źródeł [jednocześnie], by zdobyć je szybciej."

Build 10036

Czy przyszłe kompilacje będziemy mogli pobierać za pomocą protokołu P2P? Najwidoczniej Microsoft rozważa taką opcję, która dodatkowo odciążyłaby jego własne serwery.

Krzysztof Sulikowski
14 marca 2015, 19:03
3 158
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
14 marca 2015, 19:03
3 158
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.