Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10: build 10031 i przeglądarka Sparta...

Windows 10: build 10031 i przeglądarka Spartan na zrzutach ekranu

Minęło już sporo czasu, odkąd Microsoft wypuścił ostatni publiczny build Windows 10. Mimo oficjalnej ciszy, nie możemy narzekać na brak przecieków. W ostatnich tygodniach widzieliśmy m. in. build 10014 oraz 10022. Okazuje się, że istnieje jeszcze wyższa wersja. Obok zrzutów ekranu z buildu 10031 zostaliśmy uraczeni także nowymi obrazami niepublikowanej jeszcze przeglądarki Spartan.

Build 10031 - jeśli wierzyć podanym informacjom, udostępnionym przez rosyjską grupę Wzor - został skompilowany zaledwie pięć dni temu. Źródło wycieku nie jest znane, choć można się go doszukiwać wewnątrz firmy Microsoft lub pośród jej partnerów. Warto dodać, że źródłem kompilacji jest gałąź z fbl_impressive, której przeznaczeniem jest dostarczanie publicznych buildów Windows Insiderom. Co ciekawe, tym razem obok 'tradycyjnych' zrzutów ekranu do wycieku dołączono oficjalną dokumentację systemu. Wskazuje ona na niektóre zakulisowe nowości: poprawki dla interfejsu dotykowego, wykrywanie czujników czy renderowanie grafiki przy pomocy "dyskretnych" układów GPU. Warto dodać, że build 10031 wykorzysta chmurę, by przeprowadzić w locie standardowy proces OOBE (Out Of Box Experience), który polega na zalogowaniu się do konta Microsoft i pierwszą konfigurację systemu. Poniżej zobaczycie serię zrzutów ekranu z builda 10031, również w wersji Enterprise Edition:

build 10031

build 10031

build 10031

Kolejna porcja zrzutów ekranu dotyczy nadchodzącej przeglądarki Spartan. Choć Microsoft podkreślił, że trafi ona do najbliższego publicznego builda Windows 10, nie jest znana wersja systemu, w której poniższe zrzuty wykonano. Również nie sposób doszukać się odniesień do Spartana w zrzutach z builda 10031. Tak czy inaczej, obrazy te wskazują, czego można oczekiwać od interfejsu użytkownika, gdy Spartan zostanie publicznie udostępniony. Widzimy więc nowy widok czytnika, wiele otwartych kart, menu kontekstowe przeglądarki i kilka innych niuansów interfejsu użytkownika. W panelu ustawień zauważymy opcję wykrywania numerów telefonów (dotyczy to zapewne integracji ze Skype) czy wybór schematu kolorystycznego dla czytnika:

Spartan

Spartan

Spartan

Spartan

Spartan

Krzysztof Sulikowski
6 marca 2015, 14:24
3 573
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
6 marca 2015, 14:24
3 573
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.