Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Poprawiona funkcjonalność wyszukiwarki w nowy...

Poprawiona funkcjonalność wyszukiwarki w nowych buildach Windows 10

Microsoft ustawicznie wnosi poprawki do interfejsu Windows 10, by upewnić się, że doświadczenie użytkowania jest spójne i zadowalające. Jednym z obszarów, który znajduje się aktualnie w fazie rozwoju, jest systemowa wyszukiwarka.

Aktualny build 9926 podczas wyszukiwania otwiera wyskakujące okienko, które przysłania pulplit i menu Start. Wielu użytkowników twierdzi, że takie rozwiązanie nie jest zbyt wygodne i estetyczne. Podczas gdy nowe menu Start w Windows 10 zostało napisane w XAML, we wcześniejszych kompilacjach wykorzystano Direct UI. Systemowa wyszukiwarka zostanie więc zintegrowana z menu Start na poziomie interfejsu, jednocześnie tracąc samodzielny charakter.

Windows 10

Jak donoszą anonimowi testerzy niepublikowanych jeszcze buildów, wyszukiwarka zostanie włączona do menu Start i nie będzie dłużej widnieć jako nakładka, którą znajdziemy w kompilacji 9926. Ta zmiana sprawia, że obszar menu Start stanie się bardziej funkcjonalny. Nie należy zapominać o asystentce użytkownika. Nowe menu Start stanie się także siedzibą Cortany. Oczywiście pojawia się pytanie, kiedy ta funkcja pojawi się w wersji podglądowej Windows 10. Choć nie znamy dokładnej odpowiedzi, istnienie nowych kompilacji może wskazywać, że już niebawem.

Microsoft nie komentuje jeszcze nadchodzących zmian. Wielu uczestników programu Windows Insider liczy, że nowa kompilacja Windows 10: Technical Preview zostanie udostępniona jeszcze w tym tygodniu. Tym razem jej numer miałby wykroczyć poza 10 000.

Krzysztof Sulikowski
23 lutego 2015, 19:16
2 377
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
23 lutego 2015, 19:16
2 377
OdsłonyKomentarze

I tak powoli wrócimy do interfejsu Windows7. I bardzo dobrze. Nie wiem dlaczego MS założył że interfejs do urządzeń stacjonarnych można zrównać z interfejsem dla urządzeń mobilnych. Kopią się już z tym tyle czasu... Szkoda straconych klientów.
Paweł, 2 marca 2015, 08:53

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.