Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10: build 10014 na zrzutach ekranu

Windows 10: build 10014 na zrzutach ekranu

Microsoft wypuszcza kolejne poglądowe buildy Windows 10 w dość stałym rytmie. Być może właśnie z tego powodu wyciekłych zrzutów ekranu pojawiają się znacznie mniej, niż samych kompilacji. Tym razem do sieci trafiło kilka obrazów z builda 10014.

Zrzuty ekranu zostały udostępnione przez rosyjską grupę Wzor, która już wiele miesięcy temu zasłynęła ze sprawdzonych wycieków. Na poniższych obrazach, opublikowanych dziś na Twitterze, nie zobaczymy jednak zbyt wiele nowości w porównaniu z buildem 9926, który swą premierę zaliczył w styczniu. Oprócz samego potwierdzenia istnienia kompilacji o numerze wykraczającym poza 10 000, zobaczyć możemy nową (być może prototypową) ikonę Kosza.

10014

Wielu użytkowników oczekiwało, że Microsoft wyda kolejną wersję Technical Preview w tym tygodniu, jednakże nic takiego się nie stało. Najprawdopodobniej większość pracowników Microsoftu korzysta już z builda o numerze bliskim 10021. Wyciekłe dziś zrzuty ekranu prezentują więc nieco starszą kompilację.

10014

Jeśli założymy, że build 10014.0.150205-1859 znajduje się poza murami Redmond, istnieje spora szansa, że trafi on do Insiderów nieoficjalnym kanałem. Mimo to Microsoft i tak planuje wypuszczenie jeszcze kilku kompilacji poglądowych, nim Windows 10 wejdzie w fazę RTM. Aktualnie mówi się, że ostatnie poprawki i prace nad optymalizacją kodu mają zostać zakończone w czerwcu.

Aktualizacja 21:28 - w sieci pojawił się kolejny zrzut ekranu, tym razem wskazujący na kompilację 10022 ze zbioru fbl_impressive.

Krzysztof Sulikowski
22 lutego 2015, 20:24
3 019
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
22 lutego 2015, 20:24
3 019
OdsłonyKomentarze

Nowa ikonka kosza! Wow! :D Nie mogę się doczekać aktualizacji - estetyka i trójwymiarowość ikonki w aktualnym buildzie jest koszmarna!
zenek73, 22 lutego 2015, 20:45
nie uzywam ikon na pulpicie więc jest mi to obojętne. Czekam z niecierpliwością na Cortanę w PL:-)
mazdamer, 22 lutego 2015, 21:12
@mazdamer Ale faktycznie myślisz że to będzie używalne? Trzeba mieć czuły kierunkowy mikrofon żeby to łapało słowa, lub używać słuchawek z mikrofonem, a poza tym ciekawe jak będzie ze skutecznością. Ja szczerze mówiąc myślę że ostatecznie i tak szybciej wyjdzie zrobić to klasycznie niż 5 minut męczyć się z przygłuchą Cortaną. W pracy każdy nowy użytkownik IP bawił się na początku Siri, ale 2-3 dni i się znudziło. Oczywiście po wprowadzeniu polskiego może być nieco lepiej, ale poza samochodem to ciężko mi sobie wyobrazić jakieś zastosowanie. Ale może się mylę. W każdym razie ja na mojej 10 testowałem Cortane i średnio to wychodziło - chociaż to pewnie wada mojej angielskiej wymowy. Ja tak czy inaczej czekam na porządnie działające kafelki (czy one mogą w końcu się aktywnie odświeżać??), szybko działającą pocztę (najlepiej w postaci Outlooka) i normalny tryb tabletowy - czyli identycznie działający jak w 8.1 - bez menu start (jak nie było to nie było, a jak wróciło to wszędzie...). Ogólnie jak na betę jest OK, ale jeśli premiera ma być w tym roku to naprawdę muszą się postarać :) Póki co jeszcze w nich wierzę!
zenek73, 22 lutego 2015, 22:18

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.