Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Koniec z instalowaniem Windows 10 na niewspie...

Koniec z instalowaniem Windows 10 na niewspieranych telefonach

Microsoft położył kres nieautoryzowanym instalacjom Windows 10 na urządzeniach, które nie zostały jeszcze przygotowane do aktualizacji. Opublikowany kilka tygodni temu sposób na obejście zabezpieczeń w Windows Insider nie tylko był odradzany prze Microsoft ale i mógł poważnie uskodzić wiele urządzeń.

Udostępniony na początku miesiąca Windows 10: Technical Preview dla smartfonów został ograniczony do zaledwie sześciu modeli smartfonów. Wsparcie dla kolejnych urządzeń miało się ustawicznie rozszerzać, niemniej jednak niecierpliwi użytkownicy szybko odkryli metodę "oszukania" apki Windows Insider, co doprowadziło wiele urządzeń do stanu bezużyteczności. Teraz, aby zapobiec kolejnym problemom, Microsoft zaktualizował aplikację Windows Insider, uodporniając ją na próby obejścia weryfikacji.

Microsoft zaktualizował apkę Windows Insider wczoraj wieczorem, choć żadne informacje nie zostały wyszczególnione na liście zmian. Jak twierdzą anonimowe źródła, aktualizacja została wypusczona, by pełnić określone zadanie - zapobieganie możliwości instalacji Windows 10 na urządzeniach spoza listy sześciu obsługiwanych telefonów (Lumia 630, 635, 638, 730, 830). Niecierpliwi użytkownicy będą więc musieli poczekać, aż ich telefony zyskają oficjalne wsparcie dla Windows 10.

Gabe Aul, odpowiedzialny za program Windows Insider, dość wyraźnie przestrzegał użytkowników przed instalacją Windows 10 na nieprzystosowanych do tego urządzeniach. Mimo to niektórzy nie mogli oprzeć się pokusie wypróbowania nowego systemu. Wprawdzie część z nich nie doświadczyła specjalnych problemów, z kolei inni nie mieli tyle szczęścia. Dzięki wczorajszej aktualizacji, która jest de facto załataniem podatności, sytuacja taka nie powinna już się powtórzyć.

Krzysztof Sulikowski
20 lutego 2015, 17:38
2 750
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
20 lutego 2015, 17:38
2 750
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.