Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft Azure z poszerzonym wsparciem dla L...

Microsoft Azure z poszerzonym wsparciem dla Linuksa i maszynowego uczenia

Chmura Microsoftu to rozległa sieć centrów danych na całym świecie, zasilających całe multum usług online - od Bing po Xbox Live. Azure to jednak nie tylko natywne produkty Microsoftu, ale także platforma, na której mogą opierać swoje usługi zewnętrzni deweloperzy. Dziś firma ogłosiła aktualizację platformy, oferując m. in. poszerzone wsparcie dla systemów linuksowych.

Pierwsza aktualizacja dotyczy HDinsight, natywnej infrastruktury Microsoftu, bazującej na Apache Hadoop. Pozwala ona teraz na efektywne przetwarzanie petabajtów danych, znajdujących się w klastrach opartych na dystrybucji Ubuntu. Druga nowość związana jest z technologią uczenia maszynowego. Jak ogłosił Microsoft, narzędzia Azure Machine Learning stały się dostępne dla wszystkich. Technologia ta nie jest już wprawdzie specjalną nowością w Azure, tym niemniej dotychczas nie była tak szeroko dostępna dla klientów platformy.

Na czym polega zwiększenie dostępności Azure Machine Learning? Deweloperzy, którzy nie mają większego doświadczenia w tej dziedzinie, mogą już wdrożyć technologię uczenia maszynowego na poziomie API do swoich aplikacji i usług. Azure Machine Learning oferuje szereg modeli prognozowania, wykrywania anomalii czy tworzenia rekomendacji. Dzięki obliczeniom, opartym na technologii chmury, tego typu złożone zadania mogą zostać rozwiązane w znacznie szybszy sposób, niż robią to tradycyjne serwery.

Możliwości, jakie oferują rozsiane po całym świecie centra danych, są jednym z głównych powodów przenoszenia przez administratorów wybranych usług lub nawet całych systemów serwerowych do Azure. Jak można sądzić, ogłoszone dziś nowości to pokłosie styczniowego zakupu Microsoftu. Pozyskana wówczas technologia Revolution Analytics dedykowana jest bowiem klientom, którzy oczekują wydajnych metod analitycznych czy prognozujących, przetwarzających spore pakiety danych.

Krzysztof Sulikowski
18 lutego 2015, 18:52
1 630
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
18 lutego 2015, 18:52
1 630
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.