Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Aplikacja Zdjęcia zaktualizowana dla Windows ...

Aplikacja Zdjęcia zaktualizowana dla Windows 10

Uniwersalna apka Zdjęcia (Photos Preview) dla Windows 10 zaliczyła swoją pierwszą aktualizację. W zależności od strefy czasowej, część Insiderów zobaczyła już wersję 15.130.1615.0. Aktualizacja dla poszczególnych regionów zaczęła się już w piątek, a o nowej wersji informuje głowa programu Windows Insider, Gabe Aul.

Użytkownicy, którzy nie otrzymali automatycznej aktualizacji, mogą pobrać apkę Zdjęcia ze Sklepu Windows (wersja beta), oznaczonego w menu Start szarą ikonką. Inżynierowie z Microsoft wzięli sobie do serca feedback Insiderów i wprowadzili do aplikacji kilka ulepszeń. Niektórzy testerzy zgłaszali bowiem problemy z wysypywaniem się apki podczas użytkowania, stąd wynikła konieczność poprawienia jej stabilności. "Jedną z 3 najważniejszych sugestii była prośba o poprawę AutoEnhance [funkcji autokorekty], wliczając w to specyficzne komentarze, dotyczące pojawiającej się ziarnistości zdjęć. Dostroiliśmy algorytm usuwania szumów i jest on już gotowy do wypróbowania! (wasza kolekcja automatycznie otrzyma nową wersję AutoEnhancement, byście mogli zobaczyć redukcję szumów podczas przybliżania zdjęcia." - pisze Microsoft.

Zdjęcia

Pewne problemy można było zaobserwować także podczas renderowania miniaturek w widoku listy. Ta funkcjonalność uległa znaczącej poprawie w nowej wersji. Tymczasem panele Albumy oraz Foldery - jak głosi opis - "będą wkrótce dostępne". Oznacza to, że Microsoft pracuje nad kolejnymi aktualizacjami apki Zdjęcia. Do przetestowania aktualnej wersji zachęca na Twitterze Gabe Aul: "Hej, #WindowsInsiders, apka Zdjęcia została właśnie zaktualizowana [i zyskała] kilka niezłych ulepszeń. Sprawdźcie zapowiedź w Insider Hub, by dowiedzieć się więcej."

Windows 10: Technical Preview w dużej mierze opiera się na programie Windows Insider. Daje to użytkownikom możliwość wysyłania uwag i komentarzy, które - jak dobitnie pokazuje to dzisiejszy przykład - są brane pod uwagę przez twórców sytemu i wykorzystywane do jego ulepszania. Do programu poglądowego dołączyło już ponad 2 mln osób z całego świata. Można więc śmiało powiedzieć, że jest to pierwsza współpraca Microsoftu ze społecznością testerów na tak masową skalę.

Krzysztof Sulikowski
10 lutego 2015, 18:02
5 827
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
10 lutego 2015, 18:02
5 827
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.