Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Znamy dokładniejsze wyniki sprzedaży tabletów...

Znamy dokładniejsze wyniki sprzedaży tabletów Surface w ubiegłym kwartale

W ramach sprawozdania finansowego z ostatniego kwartału fiskalnego Microsoft ujawnił m.in. rekordowe wyniki sprzedaży smartfonów Lumia, sięgające aż 10,5 mln sprzedanych egzemplarzy. W tym samym okresie 'miliardowym biznesem' korporacji stały się tablety Surface. Firma nie zdradziła co prawda liczby sprzedanych sztuk tych urządzeń, jednak próby jej oszacowania podjęli się zewnętrzni analitycy.

Badacze rynkowi z firmy Canalys opublikowali raport, w którym dokonują analizy światowego rynku tabletów. W zestawieniu znalazły się oczywiście urządzenia z linii Surface, dzięki czemu możemy lepiej zrozumieć niedawne sukcesy Microsoftu w tym konkretnym segmencie rynku. Jak donosi raport, w minionym kwartale Microsoft sprzedał "nieco ponad dwa miliony" egzemplarzy Surface. To ponad dwa razy więcej niż HP - światowy lider rynku urządzeń. Microsoft pozostał jednak daleko w tyle za Lenovo (3,7 mln egzemplarzy) i Amazon (4 mln).

Surface Pro 3

Analitycy przewidują wzrost zainteresowania tabletami w tym roku. Ma to być zasługą urządzeń "wyposażonych w ekrany powyżej 8 cali, jako że dostawcy sprzętu pragną zapełnić lukę powstałą przez wycofanie się niewielkich producentów. Rosnąca popularność Windowsa powoduje większe zainteresowanie tym sektorem przez bardziej znaczące marki" - głosi raport. Tablety z systemem Windows stanowiły w minionym kwartale 9% udziału w światowym rynku, rozchodząc się w ponad 6 milionach egzemplarzy. Linia Surface - z flagowym Surface Pro 3 na czele - zajmowała pośród nich trzecią pozycję.

To właśnie Surface Pro 3 stanowi teraz główny priorytet Microsoftu w segmencie tabletów. Przed tygodniem firma ogłosiła zakończenie produkcji Surface 2, co wiąże się m.in. z zaprzestaniem dalszych inwestycji w architekturę ARM i skupienie się na nadchodzącym Windows 10.

Krzysztof Sulikowski
6 lutego 2015, 15:56
1 895
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
6 lutego 2015, 15:56
1 895
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.