Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

AMD pracuje nad nowymi sterownikami dla Windo...

AMD pracuje nad nowymi sterownikami dla Windows 10

AMD potwierdziło trwające prace nad nowymi sterownikami po tym, jak część użytkowników zgłaszała problemy z działaniem kart graficznych w nowej kompilacji Windows 10. Jak czytamy na stronie informacyjnej producenta, istniejące sterowniki dla sprzętu AMD są kompatybilne z wczesnymi buildami Technical Preview. Problemy zaczęły występować dopiero w kompilacji 9926.

Zgłaszane problemy dotyczą przede wszystkim kwestii rozpoznawania urządzeń przez system Windows 10. Testujący system użytkownicy pisali na forum Microsoft Answers o "kodzie 43", który pojawia się w Menedżerze urządzeń obok kart graficznych AMD. Problem został podjęty także przez samego producenta, który zapewnia, że podjął już odpowiednie kroki, by go rozwiązać.

Powyższy dialog rozpoczął Gabe Aul, szef działu Windows Insider, zachęcając użytkowników Surface Pro 3 do pobrania z Windows Update zaktualizowanych dla buildu 9926 sterowników do kart graficznych. "Problemem jest to, że WIELU z nas nie może zdobyć najnowszych sterowników graficznych, w szczególności od AMD. Na forum jest o tym pełno postów" - odpowiada jedna z użytkowniczek Windows 10, niejaka Susan Battersby. Temat został podjęty przez AMD Radeon Graphics: "Hej! Pracujemy nad rozwiązaniem, które nadejdzie już niebawem! Sprawdźcie ostatni post Pete'a z @AMD". Zamieszczony przez producenta link prowadzi do strony w dziale pytań i odpowiedzi dla programu Windows Insider. Microsoft udziela tam porad użytkownikom, doświadczających problemów m.in. ze wspomnianym "kodem 43".

Jak zapewnia Pete Leventhal, dyrektor ds. inżynierii oprogramowania z AMD, jego firma pracuje wspólnie z Microsoft nad poprawkami błędów, co stanowi dla nich teraz priorytetowe zadanie. To zdecydowanie dobra informacja dla wszystkich posiadaczy kart graficznych marki Radeon. AMD wykazuje spore zaangażowanie w (znajdujący się de facto w fazie beta!) system Windows 10 i oferuje wsparcie dla doświadczających problemów użytkowników.

Krzysztof Sulikowski
5 lutego 2015, 15:09
2 856
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
5 lutego 2015, 15:09
2 856
OdsłonyKomentarze

czekam na sterowniki dla mojego laptopa dla windows 10
andrzejjajko, 7 lutego 2015, 21:26

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.