Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Aplikacja Xbox dla Windows 10 będzie aktualiz...

Aplikacja Xbox dla Windows 10 będzie aktualizowana co miesiąc

Jedną z nowości, jakie znajdziemy w Windows 10, jest aplikacja Xbox, stanowiąca interfejs przy połączeniu komputera z konsolą Xbox One. Wczesna wersja apki jest już obecna w Windows 10 Pro: Technical Preview, a tymczasem Microsoft testuje kolejne nowości, w które zostanie ona wzbogacona.

Apkę Xbox znajdziemy w najnowszym buildzie 9926. Dziś stanowi ona bardziej szkielet tego, co zobaczymy w przyszłości, niż samodzielny, funkcjonalny produkt. Wkrótce ma się to zmienić. Zespół Xbox przygotowuje nas na nowe funkcjonalności, które wzorem aktualizacji systemu w Xbox One będą dodawane co miesiąc. "Wkrótce zaczniemy dodawać funkcjonalności co miesiąc. #Windows10" - pisze na Twitterze Mike Ybarra z zespołu Xbox. Sama aplikacja najprawdopodobniej odegra kluczową rolę w aspekcie gamingowym. Jak zapewnia Microsoft, Windows 10 będzie systemem idealnie przystosowanym do wysokich wymagań społeczności graczy. Obok integracji z konsolą Xbox One równie istotne jest tu też wsparcie dla DirectX 12.

Xbox, build 9926

Regularny cykl udostępniania aktualizacji apki Xbox to również sygnał, że Microsoft przyspieszy z aktualizowaniem samego systemu Windows 10. Zgodnie z zapowiedziami, nowych buildów będzie w tym roku dużo więcej, a częstotliwość ich wydawania zostanie zwiększona, aż do czasu premiery pełnej wersji systemu.

Kiedy zapowiedziane zmiany wejdą w życie? Szczegółów na razie brak. Najprawdopodobniej przyjdzie nam trochę poczekać na pełną integrację PC z konsolą Xbox One. Przypomnijmy: Windows 10 będzie posiadać możliwość strumieniowego przesyłu danych z konsoli, dzięki czemu zagramy we wszystkie tytuły z Xbox One na ekranie naszego komputera, również bez konieczności posiadania specjalnego gamepada.

Krzysztof Sulikowski
3 lutego 2015, 23:34
2 134
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
3 lutego 2015, 23:34
2 134
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.