Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Nowe sterowniki do układu graficznego w Surfa...

Nowe sterowniki do układu graficznego w Surface Pro 3 dla Windows 10

Windows 10 w wersji poglądowej zadebiutował z własnym zestawem błędów, problemów i bugów, które są nieodłącznym elementem oprogramowania w wersji beta. Na szczęście Microsoft ustawicznie je naprawia, a nawet dodaje zupełnie nowe rozwiązania, które naprawiają błędy znane z Windows 8.1.

Surface Pro 3 - jako tablet z Windows 8.1 Pro - otrzyma możliwość upgrade'u do nadchodzącego Windows 10. Ci, którzy już testują poglądową wersję systemu na swoim egzemplarzu, mogą sprawdzić dostępność aktualizacji sterowników. Windows 10 zawiera bowiem ulepszenia, dedykowane specjalnie karcie graficznej w Surface Pro 3.

Windows 10

Zaktualizowane sterowniki Intela dla układu graficznego powinny być już dostępne i czekać na użytkowników Surface Pro 3. Warto je zainstalować - dzięki nim problemy z wyświetlaniem obrazu i inne błędy powinny zostać rozwiązane. Jeśli używamy Windows 10 jako głównego systemu, warto pamiętać o jego aktualizowaniu (najnowsza kompilacja to oczywiście 9926) i instalowaniu łatek. Dzięki temu nasz system będzie tak stabilny, jak tylko to możliwe w danym momencie. Do czasu premiery pełnej wersji systemu pojawi się jeszcze więcej kompilacji, a Microsoft już zapowiedział, że zwiększy częstotliwość ich publikowania.

Czy możemy się spodziewać podobnych ulepszeń dla starszej generacji Surface? To raczej mało prawdopodobne, a przynajmniej nie na taką skalę. Surface 2, oparty na systemie Windows RT, nie tylko przestał być produkowany (i w pewnym stopniu też sprzedawany), ale również jego architektura ARM jest dość kłopotliwa. O ile tablet nie utraci wsparcia do czasu premiery Windows 10, być może zyska część możliwości nowego systemu. Dziś nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądać aktualizacja RT do 10. Microsoft obiecał, że powie na ten temat więcej za kilka miesięcy.

Krzysztof Sulikowski
31 stycznia 2015, 18:47
2 185
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
31 stycznia 2015, 18:47
2 185
OdsłonyKomentarze

Witam, czy któryś z testerów W10 może napisać jak sprawuje się karta dźwiękowa w nowym systemie, a dokładniej sterowniki. Czy te z W8.1 są kompatybilne? Kiedy przesiadłem się z XP na 8 musiałem mocno się natrudzić by znaleźć właściwe sterowniki do leciwego już kompa i karty dźwiękowej Sound Max.
gt, 31 stycznia 2015, 20:48
ogólnie Windows 10 ma wbudowane sterowniki. Zarówno na moim HP jak i Samsungu działa większość sterowników z windows 8.1. Zaznaczam, że oba systemy stoją jako systemy główne. (HP upgrade z Win 8.1 Core; Samsung czysta instalacja) Chociaż np. GF980m w 3dMark 1.4 ma o 1000pkt gorszy wyniki na Windows 10 w porównaniu do Windows 7
MMhus, 31 stycznia 2015, 22:47

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.