Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Aplikacja Office Sway z rozszerzonym zagnieżd...

Aplikacja Office Sway z rozszerzonym zagnieżdzaniem

Office Sway to niedawno powstałe narzędzie, które pozwala tworzyć prezentacje w formie 'historii'. Pod względem niektórych możliwości przewyższa w tym 'tradycyjnego' PowerPointa. Apka została po raz pierwszy udostępniona publicznie jako Preview w październiku 2014 r. W międzyczasie ukazała się też wersja na iPhone'a. Sway ciągle się rozwija, a o wybranych nowościach pisaliśmy już kilka razy w ciągu ostatnich miesięcy.

Pierwsza poglądowa wersja Sway oferowała podstawowe możliwości kreowania prezentacji w sposób "wykraczający poza tradycyjne spojrzenie na dokument." W grudniu twórcy apki zaimplementowali w niej dostęp do silnika Bing, dzięki czemu łatwiejsze stało się wyszukiwanie i dodawanie grafiki, również biorąc pod uwagę jej prawa licencyjne. Najnowsza aktualizacja wnosi wsparcie dla większej liczby serwisów, które mogą stanowić cenne źródło materiałów do naszych prezentacji.

Sway

Office Sway pozwoli teraz zagnieżdżać pliki multimedialne, pochodzące także z innych niż Bing źródeł. Wspierane źródła to m. in. Vimeo, Vine, Youtube, Flickr, czy SoundCloud.W naszej prezentacji możemy teraz umieścić pliki wideo, obrazy, nagrania audio, mapy, wykresy czy innego typu dokumenty - wykresy Excel, slajdy PowerPoint czy nawet treści z plików PDF. Ich źródłem może być zarówno nasz własny dysk twardy, jak i dysk w chmurze OneDrive. Sway potrafi też importować treści ze starszych typów plików Office, jak choćby .ppt czy .doc.

Jak donosi zespół Office, zmienił się także sposób pracy z interfejsem aplikacji. Dotyczy to procesu organizowania tekstu i grafik. Układ połączonych kart nie jest już obligatoryjny. Poszczególne slajdy można odłączać i edytować niezależnie.

Krzysztof Sulikowski
31 stycznia 2015, 16:27
1 704
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
31 stycznia 2015, 16:27
1 704
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.