Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Najnowszy system Windows testuje już ponad 2 ...

Najnowszy system Windows testuje już ponad 2 mln osób

Choć nie został jeszcze wydany, system Windows 10 ma już ponad 2 miliony użytkowników. Jak to możliwe? Okazuje się, że tak liczną grupę osób z całego świata Microsoft zdołał zachęcić do testowania swojego systemu. Spory udział w tym wszystkim miała również głośna konferencja Windows 10: The Next Chapter...

Microsoft chwalił się podobnymi liczbami już podczas wspomnianego wydarzenia, mającego miejsce w zeszłym tygodniu. Jeszcze w czasie trwania konferencji program Windows Insider zawierał 1,7 mln uczestników, którzy to do tego czasu założyli 200 tys. tematów i przesłali firmie prawie 800 tys. opinii. Dzień po zakończeniu wydarzenia Gabe Aul, lider programu Windows Insider, pisał na Twitterze: "Witamy 173 624 nowych Windows Insiderów, którzy zarejestrowali się od czasu wczorajszego wydarzenia Windows 10!".

Windows Insider

Liczba testerów powiększyła się jeszcze bardziej, doprowadzając program do kolejnego kamienia milowego. Po zakończeniu konferencji, w ciągu niecałego tygodnia pobrało i zainstalowało system Windows 10 aż 300 000 nowych użytkowników. Łącznie jest ich już 2 miliony, z czego pierwszy milion przyszedł o dziwo najłatwiej - tylu bowiem testerów liczył program Windows Insider według stanu z 13 października 2014 r., czyli praktycznie dwa tygodnie po udostępnieniu w sieci pierwszego publicznego builda Technical Preview.

By przybliżyć skalę zjawiska, odniesiemy się do innego programu poglądowego. Możemy posłużyć się tu przykładem pakietu Office for Android. W niecały miesiąc od uruchomienia wersji Preview, zdołał on przyciągnąć "zaledwie" 250 tysięcy testerów. Windows 10 w podobnym czasie zdobył pierwszy milion, by po trzech i pół miesiącach tę liczbę podwoić. Wygląda na to, że z tak dużym wsparciem i zaangażowaniem społeczności testerów, Windows 10 ma szansę stać się pierwszym tak stabilnym i dopasowanym do potrzeb użytkowników systemem w historii Microsoftu.

Krzysztof Sulikowski
30 stycznia 2015, 00:09
2 130
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
30 stycznia 2015, 00:09
2 130
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.