Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

W Windows 10 sam zaplanujesz restart po aktua...

W Windows 10 sam zaplanujesz restart po aktualizacji systemu

Testowa wersja Windows 10 o numerze 9926 nie przestaje nas zaskakiwać, bowiem prawie na każdym kroku odnajdujemy albo zupełną nowość, albo poprawiony istniejący już składnik systemu. Nie inaczej ma się rzecz w przypadku mechanizmu Windows Update, którego nowa funkcja planowania ponownego uruchamiania po aktualizacji systemu znacznie uprości nam życie.

Do tej pory po zakończeniu procesu aktualizacji systemu, wymagającego zazwyczaj ponownego uruchomienia komputera, w zasobniku systemowym pojawiał się dymek z prośbą o jak najszybsze wykonanie tej procedury. Do wyboru mieliśmy tylko dwie możliwości - uruchomić ponownie teraz lub odłożyć procedurę w czasie (od kilku minut do czterech godzin).

Odświeżony Windows Update w Windows 10

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, w systemie Windows 10 restart systemu nie tylko przeprowadzany będzie domyślnie w ustalonym czasie bezczynności komputera (bez nękania nas o ręczne wyzwolenie tego procesu), ale też bezpośrednio po zainstalowaniu dostępnych aktualizacji będziemy mogli sami zaplanować moment wykonania ponownego rozruchu systemu - dokładnie o wskazanej przez nas godzinie w wybranym dniu tygodnia.

Nie jest to może jakaś rewolucyjna zmiana, jednak z pewnością użytkownik Windows 10 będzie miał poczucie większej kontroli nad wykorzystywanym systemem, a być może uniknie nawet przypadkowego naciśnięcia przycisku "Uruchom ponownie komputer" w tracie wykonywanej pracy.

Jak sami widzicie, codziennie dowiadujemy się czegoś nowego o nowym systemie Microsoftu. Choć sami nie poprzestajemy na odkrywaniu zawartych w nim tajemnic, z chęcią poznamy również Wasze odkrycia. Jeśli sami testujecie publiczną wersję demonstracyjną Windows 10 i znaleźliście coś nowego i godnego uwagi, koniecznie nas o tym poinformujcie.

Marcin Paradowski
28 stycznia 2015, 18:46
3 544
Odsłony
Marcin Paradowski
28 stycznia 2015, 18:46
3 544
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.