Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 Technical Preview po polsku już do...

Windows 10 Technical Preview po polsku już dostępny!

Stało się! Zapowiedziana przedwczoraj nowa kompilacja Windows 10 - zgodnie z obietnicami, aż w 25 wersjach językowych, między innymi polskiej - jest już dostępna do pobrania.

System upubliczniony został w 2 wersjach – 32-bitowej oraz 64-bitowej. Obrazy płyt mają odpowiednio rozmiar 3,0 i 3,9 GB. Microsoft zaznacza, że system na chwilę obecną jest we wczesnej fazie rozwoju i nie zaleca jego instalacji jako głównego systemu w komputerze, gdyż może działać niestabilnie.

Zgodnie z tym co zapowiadane było wcześniej, Windows 10 uruchomiony będzie mógł być na maszynach, gdzie wcześniej pracowali jego poprzednicy – 7 lub 8. I tak oto aby uruchomić najnowszy system Microsoftu wymagany jest procesor o częstotliwości 1 GHz lub szybszy (ze wsparciem dla PAE, NX i SSE2), 1 GB pamięci RAM (2 GB dla wersji 64-bitowej), 16 GB wolnej przestrzeni dyskowej (20 GB dla wersji 64-bitowej) oraz karta graficzna wspierająca co najmniej DirectX 9 i sterownik WDDM.

Do przeprowadzenia instalacji konieczne jest posiadanie następującego klucza produktu NKJFK-GPHP7-G8C3J-P6JXR-HQRJR.

Mateusz Miciński
23 stycznia 2015, 19:37
9 127
Odsłony
Mateusz Miciński
23 stycznia 2015, 19:37
9 127
Odsłony



Komentarze

Co to za "badziewie", że nie można wypalić tego na płycie ?
typek_2, 24 stycznia 2015, 13:13
Tylko instalacja trwa zbyt długo, można się śmiertelnie zestarzeć! Nie był potrzebny klucz!!!!
Bez problemów!, 24 stycznia 2015, 15:37
Można wypalić na płycie bez problemu przecież to iso
Damian39, 24 stycznia 2015, 16:31
U nas instalacja trwała mniej niż pół godziny... I to przy niewielkim przydziale pamięci i CPU dla wirtualnej maszyny...
KS, 24 stycznia 2015, 17:27
U mnie 40 minut przy zachowaniu poprzednich ustawień a mam 16 GB RAMu i szybkie dyski SSD. Teraz wyszyłem z w10 i nie wiem jak tam wrócić bez ponownej instalacji! Może ktoś podpowie?
Bez problemów!, 24 stycznia 2015, 17:41
Jak się nie znacie to po co instalujecie. Macie chyab słabe kompy. Maks instaluje się 20 minut
Damian39, 24 stycznia 2015, 18:05
Dodam, że instalacja była w10 64 bity. Ten instalacyjny plik jest większy, może dlatego! Poza tym czekam jeszcze na wpis, że instalacja trwała 1 minutę! Żałuję, że po pisałem!
Bez problemów!, 24 stycznia 2015, 18:18
typowe w polakach.Zamiast podzielic sie uwagami co do instalacji,wygladu,funkcjonalnosci to nieeeee...musza sie chwalic kto ma jaki komp mocny,normalnie rece opadaja
ZENADA, 24 stycznia 2015, 18:49
A Ty "ZENADA" jaki masz komp? ja jeszcze tylko grafe zmienie i juz pocisne FarCry4 na ULTRA ! KOZAK bedzie normlanie urlop trzeba brac !
MEGA KOMP, 25 stycznia 2015, 10:10
Było by. Ten program szybko chodzi tylko dalej ma wadę.Czyli instaluje się cały czas w języku angielskim choć dodali spolszczenie.
Leszek, 25 stycznia 2015, 12:32
U mnie zainstalował się po polsku. Prędkość instalacji chyba nie zależy tak bardzo od sprzętu bo u mnie na 7 letnim laptopie z 2 GB RAM i dyskiem 40 GB ssd zainstalował się w 20 min. Tylko instalowałem na czystym dysku jako jedyny system.
konsto@WP. pl, 25 stycznia 2015, 12:50
Używam juz wersje angielsko jezyczna od momentu jej pojawienia się . System ciała bardzo fajnie lepiej niż 8.1 . Dzisiaj pobiore polsku i sprawdzę . Jeśli będzie tak ddalej to będzie udany system :-D
jas, 25 stycznia 2015, 14:01
"Pobierz" prowadzi do jakiej wersji 32, czy 64 bit? Czy obu naraz. Pobierany plik ma 2,9 GB, czyli nic się nie zgadza z informacją zawartą w powyższym artykule (3,0 i 3,9 GB).
Jan42, 25 stycznia 2015, 14:41
Ja mam plik iso 4 155 508 735 GB z "pobierz" Instalacja był dosyć długa i bezproblemowa, wersja języku polskim, ze starymi ustawieniami, 64 bity i nie był wymagany kod dostępu o jakim tutaj piszą! W sumie podoba mi się, do wielu rzeczy trzeba będzie się on nowa przyzwyczaić i to mnie lekko wkurza jak zawsze przy nowym Windowsie! Polecam!
Bez problemów!, 25 stycznia 2015, 14:54
Na wirtualu zatrzymuje się na przygotowywaniu i nie idzie dalej. Ktoś ma jakieś pomysły?
Mr. X, 25 stycznia 2015, 15:28
Niestety po zainstalowaniu chrome, k-lite, ccleaner i aviry mam co jakiś czas niebieski ekran i restart. Przed chwilą pobrał jakieś aktualizacje może coś poprawią (core2duo 2x1,66 GHz, 2 GB ram, gforce go 7600, win10 32bit)
konsto@wp.pl, 25 stycznia 2015, 20:07
Do konsto@wp.pl, po instalacji W10 na moich starych ustawieniach 8.1 okazało się, że nie mam mojego antywirusa! Widać MS postanowił zadbać o bezpieczeństwo, co sprawdziłem i stąd masz problemy, obce programy, nie dla W10, zwyczajnie się gryzą.
Bez problemów!, 25 stycznia 2015, 21:16
Większość z tych wpisów to jakieś brednie. Ludzie piszcie konkrety na temat nowego systemu.
Cytrus, 26 stycznia 2015, 06:10
Wielu autorow tego belkotu to chyba jeszcze gimbaza sie pieczetuje;)
mietek, 26 stycznia 2015, 07:57
A gdzie jest wersja 64-bitowa
hej, 27 stycznia 2015, 09:52
Zainstalował ktoś jakiegoś atyvirusa na W10? Mnie się nie udaje.
Deneb, 28 stycznia 2015, 02:10
Ja zainstalowałem avire ale miałem niebieskie ekrany i restarty. Na razie trzeba zawierzyć windowsowemu defenderowi :). Inne programy które instalowałem działają poprawnie (wersja 32 bit). Jest problem z poprawna rozdzielczością na geforce go 7600. Niby rozpoznaje poprawnie ale maksymalna rozdzielczość to 1024 na 768 a ekran w laptopie jest panoramiczny 1280 na coś tam. Zainstalowałem sterowniki nvidii dla win7 (bo takie były ostatnie) ale nic to nie zmieniło. Pod win 8 wszystko było ok na sterownikach microsoftu.
konsto@wp.pl, 28 stycznia 2015, 11:19
Obraz ściągnięty w 0.25sek ..instalacja trwała 12sek ..zapoznaniem się z systemem 4 minuty ..po 6 minutach już płynnie poruszałem się po windzie ..antyvirus polecam ..antybiotyki