Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft wykupił nową technologię, opartą na...

Microsoft wykupił nową technologię, opartą na uczeniu maszynowym

Microsoft przejął Equivio, dostawcę technologii opartych na uczeniu maszynowym, pomocnych w zarządzaniu bardzo dużą ilością nieuporządkowanych danych. Główną rolę odgrywa tu Zoom, czyli narzędzie dedykowane zwłaszcza prawnikom i klientom biznesowym, dzięki któremu połączenie wielu dokumentów w inteligentne struktury staje się dużo łatwiejsze.

Zoom nie tylko kataloguje dane tekstowe, ale również dostarcza narzędzi do zarządzania nimi. Użytkownik ma wgląd w ich ilościowe przedstawienie oraz dysponuje "zwizualizowaną przestrzenią decyzyjną". Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu twórców narzędzia: "Gdy uruchomiliśmy Equivio, naszą wizją było dostarczenie na rynek prawniczy innowacyjnego oprogramowania analizującego tekst. Był to świetny okres. W międzyczasie nasza technologia maszynowego uczenia przyczyniła się do transformacji biznesowych procesów e-discovery. Dołączając do Microsoft, zyskujemy teraz możliwość pomocy znacznie większej liczbie klientów, oferując im wdrożenie [nowej] warstwy technologii do ich standardowych operacyjnych oraz biznesowych praktyk".

Equivio

Czym jest właściwie wykupiona technologia i do czego zamierza ją wykorzystać Microsoft? "Rozwiązanie Equivio używa uczenia się maszyn do rozwiązywania problemów, umożliwiając użytkownikom eksplorację wielkich, pozbawionych struktury pakietów danych i szybkie odnalezienie tego, co istotne. Wykorzystuje przy tym zaawansowane narzędzia analityczne, które wykonują wielowymiarowe analizy zbiorów danych, inteligentnie sortując dokumenty w kategorie tematyczne, grupując quasi-duplikaty, izolując unikalne dane oraz pomagając użytkownikom w szybkiej identyfikacji dokumentów, których potrzebują" - podaje Microsoft.

Pozyskane rozwiązania posłużą m.in. do udoskonalenia pakietu Office 365, w którym zaimplementowana już technologia eDiscovery zostanie rozwinięta. "W najbliższych miesiącach użyjemy technologii maszynowego uczenia, by uczynić te żywotne narzędzia [eDiscovery oraz moduły zarządzania informacjami] jeszcze bardziej inteligentnymi i łatwiejszymi w użyciu" - dodaje Microsoft.

Choć Microsoft nie powiedział tego wprost, rozwiązania Equivio przyczynią się najprawdopodobniej do rozwoju narzędzia Power BI. Dołączone do Office 365 już przeszło rok temu narzędzie w pełni radzi sobie z zewnętrznymi bazami danych, masywnymi transferami i działaniem w chmurze. Dedykowane jest potrzebom klientów biznesowych i wszystkich tych, którzy zarządzają wielkimi pakietami informacji. Z podobnych technik korzysta narzędzie Office Delve. Czy Microsoft planuje ich ujednolicenie? Tego dowiemy się być może w nadchodzących miesiącach.

Krzysztof Sulikowski
23 stycznia 2015, 16:48
1 670
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
23 stycznia 2015, 16:48
1 670
OdsłonyKomentarze

Prawdę mówiąc niewiele z tego zrozumiałem. Inteligentne wyszukiwanie i katalogowanie? A może coś jeszcze?
Paweł, 29 stycznia 2015, 08:53

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.