Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Windows 10 najlepszym systemem dla graczy?

Windows 10 najlepszym systemem dla graczy?

Windows 10 ma być systemem przyjaznym graczom, na co wskazują słowa Phila Spencera, szefa działu Xbox w Microsoft. Po nieudanym systemie Windows Vista i dość kontrowersyjnym Windows 8/8.1 przyszedł czas na coś nowego. Wprawdzie większość użytkowników PC nadal korzysta z Windows 7, jednak ten wyszedł ostatnio z pierwszej fazy wsparcia. Co to oznacza dla graczy?

Nadchodzący DirectX 12 będzie nieosiągalny dla Windows 7 - to już oficjalne. Użytkownicy jakichkolwiek poprzedzających Windows 8 systemów nie będą więc mogli w pełni wykorzystać potencjału swoich maszyn, zwłaszcza w nadchodzących, high-endowych produkcjach. Nie spodziewajmy się jednak błyskawicznej migracji graczy do Windows 10. Gdy na rynek wkroczył Windows Vista, a potem również Windows 7, wielu użytkowników nadal pozostawało przy Windows XP, nawet za cenę braku zgodności z DirectX 11.

"Dla zespołu Xbox jest to dopiero początek rozmów z graczami w kwestii tego co robimy, by wnieść [doświadczenie] gamingu do Windows 10. Naprawdę miło w końcu móc powiedzieć, że będziemy kontynuować tę konwersację na przestrzeni bieżącego roku. Ominęliśmy temat gamingu konsolowego, jednak wiemy, że nasi fani i gracze grają także na PC i telefonach. To ważne, że rozbudowujemy funkcjonalności, które już posiadamy, uczymy się z tego, co już zrobiliśmy na konsoli i staramy się uczynić Windows 10 najlepszym systemem operacyjnym, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy dla graczy na PC" - mówi Spencer.

Windows 10 zadebiutuje z wbudowanym DirectX 12, dla którego oferować będzie optymalne wsparcie. W przypadku Windows 8/8.1 mówi się z kolei o dodatkowej aktualizacji. Dziś można już przewidzieć, że cieszący się największym uznaniem Windows 7 podzieli losy XP. Brak wsparcia Microsoftu (pomijając łatki bezpieczeństwa przez kolejne 5 lat) to również sygnał dla deweloperów oferujących najnowsze silniki graficzne. Sytuacja nie jest jednak niczym nowym. Wkrótce, by uruchomić najnowsze gry, migracja do nowszego środowiska będzie koniecznością.

Krzysztof Sulikowski
19 stycznia 2015, 18:05
2 405
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
19 stycznia 2015, 18:05
2 405
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.