Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Microsoft tworzy zupełnie nową przeglądarkę d...

Microsoft tworzy zupełnie nową przeglądarkę dla Windows 10?

Już od jakiegoś czasu Microsoft szykuje spore zmiany dla IE w Windows 10. Nowa wersja przeglądarki (występująca pod nazwą roboczą Spartan) ma przypominać Chrome czy Firefoksa. Jak wskazują nieoficjalne doniesienia, Spartan nie będzie tożsamy z IE 12.

Thomas Nigro, jeden z partnerów Microsoftu i twórca VLC w wersji Modern, wspominał niedawno na Twitterze, że Microsoft szykuje całkowicie nową przeglądarkę. Nigro miał to usłyszeć podczas rozmowy, związanej z grudniowym podcastem LiveTile. Spartan nadal ma używać silników: opartego na Spartan Java Script i Trident (a nie WebKit). Podobieństwo do Firefoksa czy Chrome polegać ma nie tylko na wyglądzie; Spartan ma także obsługiwać rozszerzenia i dodatki.

Windows 10

Jak twierdzą źródła, Spartan będzie lekką (lightweight) przeglądarką i alternatywą dla IE 11 w Windows 10. W nadchodzącym systemie znajdziemy obie pre-instalowane przeglądarki, zarówno dla platformy desktop, jak i platform mobilnych. Choć Spartan jest osobnym projektem, Microsoft ma podobno w planach także zmianę nazwy IE w przyszłości. Miałoby to pomóc w przekonaniu użytkowników, że przeglądarka rozwinęła się już na tyle, by podkreślić to nową nazwą.

Kiedy po raz pierwszy zobaczymy dowody na własne oczy? Źródła podają, że Spartan nie będzie jeszcze funkcjonować w styczniowej aktualizacji Windows 10: Technical Preview. Mobilna wersja poglądowa miałaby z kolei zostac udostępniona na początku nadchodzącego roku. Czy Spartan trafi też na platformy konkurencji (iOS, Android)? Tego nie wiadomo. Microsoft ogłosił już, że nie zamierza wypuszczać IE na platformy inne, niż Windows. Ale Spartan to przecież nie IE...

Krzysztof Sulikowski
31 grudnia 2014, 19:15
2 833
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
31 grudnia 2014, 19:15
2 833
OdsłonyKomentarze

Ponieważ nie ma jeszcze strony dotyczącej Windows 10, to pozwolę sobie na komentarz tutaj. Mam problem z instalacją biblioteki dll. d3dx9_43 i nie mogę jej doinstalować, bo narzędzie microsoft do jego sieciowej instalacji nie obsługuje Win 10. Jeśli ktoś wie jak to zrobić niech zgłosi problem do microsoftu
wkaramuz, 6 stycznia 2015, 11:36

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.