Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Wczesna wersja Cortany w Windows 10 uchwycona...

Wczesna wersja Cortany w Windows 10 uchwycona na filmie

Od premiery Windows 10: Technical Preview minęły już ponad dwa miesiące. Od początku wiadomo było o planach zaimplementowania w systemie Cortany. Obok pytania "jak?" ważne było również "kiedy?". Dziś możemy odpowiedzieć przede wszystkim na pierwsze z tych pytań...

Wszystko to za sprawą portalu WinBeta, który uzyskał dostęp do wczesnej wersji Cortany w środowisku Windows 10 i uchwycił jej pracę na filmie. Poprzez 'wczesną wersję' rozumiemy wersję poglądową, która nie posiada ani pełnej funkcjonalności, ani też wyglądu ostatecznego produktu. Interfejs menu asystentki wciąż wymaga wielu poprawek, nim zostanie on przekazany w ręce szerszej publiczności.

Jak widzimy na powyższym nagraniu, asystentka użytkownika w Windows 10 poradzi sobie z wykonywaniem połączeń Skype, zarządzaniem terminami w kalendarzu, ustawianiem przypomnień i alarmów, wyszukiwaniem lokalnych firm czy dodawaniem notek. Cortana ponownie przemówiła - jak mogłoby się wydawać - głosem Jen Taylor. Niektóre jej wypowiedzi brzmią dość naturalnie, inne z kolei przypominają bardziej 'głos robota'. Zapewne i ta funkcja zostanie jeszcze dopracowana. Możliwości asystentki w poglądowej wersji Windows 10 są dość ograniczone - nie dysponuje ona takim zasobem funkcji, jak jej wersja z Windows Phone. Chodzi tu m. in. o korzystanie z niestandardowych źródeł online i obróbkę pozyskanych z nich informacji poprzez sztuczną inteligencję.

Co z wcześniej postawionym pytaniem "kiedy"? To na razie pozostaje tajemnicą. Twórcy nagrania zamazali nazwę builda, więc trudno określić dokładnie ramy czasowe planowanego wprowadzenia Cortany do 'poglądowego' Windows 10. Być może chodzi o nadchodzącą wersję Consumer Preview? Na razie pozostają tylko spekulacje. Jedno jest pewne - Cortana trafi do pełnej wersji Windows 10, gdy ta rozpocznie swój cykl wydawniczy na przełomie lata i jesieni 2015 r..

Krzysztof Sulikowski
7 grudnia 2014, 20:30
2 170
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
7 grudnia 2014, 20:30
2 170
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.