Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Cortana zadebiutuje w Windows 10 w wersji Con...

Cortana zadebiutuje w Windows 10 w wersji Consumer Preview

Microsoft skrupulatnie opracowuje kolejne wydanie poglądowe Windows 10, tym razem skierowane do konsumentów. Dotychczas z wersji pre-Consumer Preview skorzystało niewielu - została ona rozesłana wybranym beta-testerom. Do sieci wyciekł jednak zrzut ekranu, przedstawiający nieznaną jeszcze, bardziej rozwiniętą kompilację.

Jak można sądzić po owym zrzucie ekranu, Cortana zadebiutuje w Windows 10 na początku przyszłego roku. Do tego czasu Microsoft nie przewiduje kolejnych, publicznych buildów Windows 10. W aktualnych buildach została już zaimplementowana pewna podstawa pod działalność wirtualnej asystentki. W module zamieniania tekstu na mowę i personalizacji mowy pojawiają się dosłowne odniesienia do Cortany. Również bardziej zaawansowany użytkownik może dojść do pewnych kluczy w rejestrze, które sugerowałyby gotowość do integracji z asystentką.

Windows 10

Ikona Cortany pojawia się w tajemniczym buildzie, w miejscu zarezerwowanym aktualnie dla Wyszukiwarki i Task View na pasku zadań. Możemy zauważyć pewną różnicę w wyglądzie - pasek zadań przybrał wysoki kontrast, co przypomina niestandardową kompozycję wizualną. Wszystko wskazuje jednak na to, że Cortana zastąpi aktualną wyszukiwarkę (Search), której ikona widnieje na pasku zadań w aktualnych buildach. Byłoby to również odpowiedzią na pytanie, do czego służy niefunkcjonalny dziś pasek wyszukiwarki, który - domyślnie ukryty - możemy odblokować przy pomocy ingerencji w rejestr.

Wyciekły zrzut ekranu nie został ani potwierdzony, ani oficjalnie skomentowany przez Microsoft. Nie spodziewamy się też szybkiej odpowiedzi - Windows 10 dla konsumentów ma pojawić się dopiero w przyszłym roku. Do tego czasu pozostają nam jedynie wycieki i spekulacje...

Krzysztof Sulikowski
1 grudnia 2014, 15:48
2 245
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
1 grudnia 2014, 15:48
2 245
OdsłonyKomentarze

Lol... ta zielona ikonka IE to może być IE12 :)
PP, 2 grudnia 2014, 11:52

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.