Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Azure zasili rozwiązania dla gier w chmurze

Azure zasili rozwiązania dla gier w chmurze

Koreański przemysł gamingowy jest jednym z najpotężniejszych na świecie i zatrudniającym około 100 tysięcy pracowników. Właśnie na tamtejszym rynku powstało rozwiązanie, które poradzi sobie z 'zapleczem' świata gier sieciowych. Jego autorem jest APEX CNS, gigant oferujący usługi w chmurze.

Uruchomiona przez firmę platforma APEX Platform to usługa typu "Gaming Backend-as-a-Service" (GBaaS). Ma ona więc dostarczyć "one-stop-shop [platformę 'wszystko w jednym', która pozwoli też zaoszczędzić koszta] dla graczy, która zapewnia infrastrukturę i wsparcie techniczne, potrzebne do uruchamiania nowych gier i utrzymywania niskich kosztów." - pisze Microsoft Openness Team.

Satya Nadella

Platforma APEX rozwinęła już swoją Windowsowo-Linuksową strukturę, korzystając z Amazon Web Services. Teraz jej twórcy przechodzą na Azure. "Dzięki Microsoft Azure możemy zapewnić deweloperom dostęp do open source i technologii sieciowych, których potrzebują w grach multi-player." - mówi wiceprezes APEX Platform, Vitor Ko. "Apex Platform jest [platformą] wykonaną na zamówienie, służącą rozwijaniu i zarządzaniu grami, dostępną dla tysięcy deweloperów nieodpłatnie, dzięki elastyczności, zapewnionej przez Microsoft." Microsoft dostarcza tu dwóch swoich technologii - wspomnianego Azure i BizSpark.

Współpraca platformy Azure ze światem gier dopiero się rozkręca. Microsoft wraz z partnerami opracowują wiele rozwiązań, które będą stanowić 'zaplecze' gier. Niektóre z nich znajdują się w fazie testów, jak choćby to, przenoszące gry z Xboksa One do przeglądarki internetowej. Technologia chmury może w przyszłości zrekompensować słabą moc obliczeniową urządzeń - wystarczy jedynie szybkie łącze internetowe...

Krzysztof Sulikowski
27 listopada 2014, 15:09
1 786
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
27 listopada 2014, 15:09
1 786
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.