Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Update 3 po cichu wkracza do Windows 8.1

Update 3 po cichu wkracza do Windows 8.1

Rok 2014 miał przynieść trzy główne aktualizacje dla Windows 8.1. Pierwszy z nich - Update 1 - wniósł całkiem sporo nowości. Update 2 - oficjalnie pod nazwą August Update - okazał się problematyczny i ostatecznie został wycofany. Nadszedł więc czas na ostatnią aktualizację w tym roku. Update 3, czyli November Update jest już dostępny do pobrania.

Kilka miesięcy temu mówiło się, że Update 2 może przywrócić menu Start w Windows 8.1. Tak się jednak nie stało, a długo wyczekiwane menu trafiło do Windows 10. W zamian za to sierpniowa aktualizacja miała rozwiązać kilka problemów i wprowadzić dodatkowe wsparcie dla touchpadów. Microsoft zaprzeczył istnieniu Update 2 i opublikował August Update, który ze względu na niestabilność został zdjęty z serwerów. Od wczoraj na liście dostępnych aktualizacji widnieje November Update, który - technicznie rzecz biorąc - stanowi właśnie Update 3.

Update 3

Oto, co oferuje listopadowa aktualizacja:

  • Odświeżone pakiety językowe.
  • Wzmocniony poziom bezpieczeństwa, ulepszenia w SChannel.
  • Wsparcie dla nowych podzespołów (poprawki w ustawieniach kolejności bootowania, poprawki dla kart SD i debugowanie USB).
  • Ulepszone wsparcie dla drukarek, obsługujących funkcję Web Services for Devices (WSD) podczas przełączania sieci.
  • Zwiększona wydajność i niezawodność w wirtualnych maszynach, opartych na klastrach.
  • Ulepszone zarządzanie systemem.
  • Dodatkowe wsparcie sprzętowe (urządzenia z zewnętrznymi algorytmami szyfrowania dysków mogą zostać w łatwiejszy sposób aktualizowane do Windows 8.1).

Aktualizację możemy pobrać z poziomu usługi Windows Update lub ręcznie: Aktualizacja systemu Windows 8.1 (KB3000850) (dla systemu 32-bitowego), Aktualizacja systemu Windows 8.1 dla komputerów z procesorami x64 (KB3000850) (dla systemu 64-bitowego), Aktualizacja systemu Windows Server 2012 R2 (KB3000850).

Krzysztof Sulikowski
19 listopada 2014, 23:27
12 756
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
19 listopada 2014, 23:27
12 756
Odsłony



Komentarze

No i nie wprowadzili nowego Menu Start...
Oliee, 20 listopada 2014, 00:28
...i już raczej nie wprowadzą..
Krzysztof Sulikowski , 20 listopada 2014, 00:45
A po co zabierać chleb Stardock-owi z jego Start8?
jw, 20 listopada 2014, 11:16
Dziady, za co oni pieniądze biorą w tym Microszajsie! Wprowadzili "aktualizację" kb3000850, i za chiny ludowe nie daje się zainstalować na windows 8.1. Do ich "pomocy technicznej" też nie można napisać, bo mają jakieś problemy techniczne. Że też tego systemu nie stworzyli Szwajcarzy, tylko te jankeskie niedojdy. O wiele lepiej by funkcjonował.
Mark394, 20 listopada 2014, 12:26
KB3000850 zainstalowałem bez problemu...
Zbyszek, 20 listopada 2014, 14:42
Ja również KB3000850 zainstalowałem bez problemu. Po prostu nie używam dziadowskich antywirusów w rodzaju Avast-a.
jw, 20 listopada 2014, 16:40
Nie wiem już jaka to przyczyna. Instalowałem z Awastem, jak i miałem awasta wyłączonego całkowicie, bo piszą na forach, że podobno przeszkadza w instalacji. Za każdym razem to samo. Instaluje się w 98 procentach, a później cofa wszystkie zmiany.
Mark39, 20 listopada 2014, 17:26
Ja dzięki nowej aktualizacji cały dzień srałem się z instalacją nowego systemu. Po aktualizacji wysypał mi się system na amen.
SignumOne, 21 listopada 2014, 01:03
SigmumOne co ci się stało po aktualizacji z systemem, że robiłeś nową instalkę? Ja mam problem z wyłączeniem komputera, wyłącza się w nieskończoność i nie można odinstalować żadnej aplikacji i aktualizacji - odinstalowuje się w nieskończoność. Używane np takie aplikacje: Classic Shell, Avast .
krzysiekg, 21 listopada 2014, 07:38
@krzysiekg Mam to samo na 1,5 rocznym notebooku Vaio. Panel sterowania włącza się 5 min i nie działa jak trzeba, system nie wyłącza się itd. Usunięcie Avasta nie pomogło. Czyżby czas na Jabłko?
xxx, 21 listopada 2014, 10:53
Poszło bez najmniejszych problemów. Bardzo fanie działa przez ten update a nie jak przez ten denny sklep.
olo, 21 listopada 2014, 11:08
@xxx Może Avast zdemolował ci update. Usuń dokładnie Avast-a. Usun zdemolowany update. Updateuj ponownie z pliku.
jw, 21 listopada 2014, 11:16
https://forum.avast.com/index.php?topic=160717.105
jw, 21 listopada 2014, 11:44
ja mam eseta 8 i tez nie chce sie zainstalować, za każdym razem niepowodzenie instalacji.
J4ro, 21 listopada 2014, 13:47
Dodzwoniłem się do "obsługi technicznej" polskojęzycznego Microszajsu. Gostek tam zatrudniony w dziale technicznym obiecał przesłać na email rozwiązanie problemu, i na tym się skończyło. Kłamstwa, obłudy i hipokryzji nauczyli się szybko od hamerykanów i tych z "narodu wybranego". Poza pięknymi słówkami i zapewnieniami że wszystko będzie dobrze, nawet palcem nie kiwnęli.
Mark394, 21 listopada 2014, 19:15
Jesli poprawka mialaby jakas wade w sobie, to u wszystkich bylby problem podczas instalacji/po instalacji. Skoro poprawka u kogos sie nie instaluje prawidlowo, to najprawdopodobniej wina jest nie po stronie Microsoftu (nie jestem "dzieckiem" Microsoftu, zeby ktos nie pomyslal), tylko po stronie danego uzytkownika, konkretnie jego sprzetu - instalacje programow/konfiguracja sprzetowa itp. Do pana xxx, chesz do Apply, to poczytaj co sie dzieje z najnowszym Yosemite i najnowszym iOS (tylko nie opieraj sie na jakis tam forach typu Dobreprogramy, PCLab itp.)
Jac@L71, 23 listopada 2014, 16:46
zainstalował się bez problemu z G DATA
maki, 25 listopada 2014, 17:42
po aktualizacji KB3000850 system padł i w ogóle nie daje się przywrócić mam u siebie Nortona
Jaro, 29 listopada 2014, 00:10
Zainstalował się bez problemu .
kagar54, 5 grudnia 2014, 20:18
U mnie też system "kaput" - instalowałem świeży win8.1 i robiłem update-y po kolei bez instalacji zbędnych programów aż do czasu poprawki KB3000850. System się zawiesił i na dodatek skasowało mi punkty przywracania :/