Zamknij komunikat

Nowy Office 2013
Do góry Skomentuj

Cortana oficjalnie w Windows 10

Cortana oficjalnie w Windows 10

Najnowsza kompilacja Windows 10 Technical Preview zawiera kilka odniesień do Cortany. W panelu ustawień (zPC Settings) pojawiły się dwa nowe moduły. Jeden z nich pozwoli skonfigurować wybrane możliwości wirtualnej asystentki.

Pierwszy z nich znajdziemy w kategorii System - jest to pozycja Text-to-speech, a więc system zamieniania tekstu na mowę. "Ustawienie to pozwala skonfigurować sposób, w jaki zamiana tekstu na mowę wpłynie na aplikacje ze Sklepu. Nie konfiguruje ono Cortany." - czytamy w opisie. Nie jest to więc bezpośrednia strona konfiguracji asystentki, a jedynie odwołanie do jej istnienia w systemie. Możemy tu wybrać jeden z czterech dostępnych głosów dla syntezatora mowy oraz ustalić jego prędkość.

zPC Settings

Drugi z modułów znajdziemy w kategorii Privacy pod zakładką Cortana and speech personalization. Jak czytamy opisie narzędzia: "Gdy używasz Cortany lub mowy, twoje dane personalizacyjne są wykorzystywane do ulepszenia rozpoznawania mowy, dyktowania i zamiany tekstu na mowę. Możesz wejść na Bing, by zarządzać swoimi danymi w chmurze i wyczyścić swoje dane poniżej. Wyłącz Cortanę i [rozpoznawanie] mowy, by wyłączyć personalizowanie. Udaj się na Bing.com i zdecyduj, które informacje o tobie Bing powinien znać i uczyć swoje doświadczenie z Cortaną i innymi usługami tak personalne, jak sobie życzysz." Poniżej znajduje się przycisk Clear, za pomocą którego możemy wyczyścić wspomnianą historię naszych działań.

zPC Settings

Powyższe nowości nie mają jeszcze zbyt wiele wspólnego z realnym zastosowaniem w Windows 10. Cortana w pełnej krasie trafi do systemu dopiero w przyszłym roku, gdy Windows 10 wyjdzie z fazy Preview. Jednak już dziś możemy zobaczyć w miarę jasno, na czym będzie polegać integracja z Cortaną oraz na jakich zasadach użytkownik będzie kontrolować swoją prywatność.

Krzysztof Sulikowski
15 listopada 2014, 17:45
2 382
Odsłony
Krzysztof Sulikowski
15 listopada 2014, 17:45
2 382
OdsłonyKomentarze

Nie napisano jeszcze ani jednego komentarza. Twój może być pierwszy.

Dodaj swój komentarz

Zasady publikacji komentarzyZasady publikacji komentarzy

Redakcja CentrumXP.pl nie odpowiada za treść komentarzy publikowanych na stronach Portalu
i zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi, które:

  • zawierają słowa wulgarne, obraźliwe, prowokujące i inne naruszające dobre obyczaje;
  • są jedynie próbami reklamowania stron internetowych (spamowanie poprzez umieszczanie linków);
  • przyczyniają się do złamania prawa bądź warunków licencyjnych oprogramowania (cracki, seriale, torrenty itp.);
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe, adresy mailowe lub numery GG;
  • merytorycznie nie wnoszą nic do dyskusji lub nie mają związku z tematem komentowanego newsa, artykułu bądź pliku.